NED Hockey Nymburk - HC Benátky 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

15. 12. 2007

Nymburské prokletí pro Benátky trvá i po sobotním zápase 19. kola 2. hokejové ligy. Benátky totiž naposledy vyhrály v Nymburce v mistrovském zápase v sezóně 1985/1986. Bylo to 14. února 1986. Benátky tehdy vyhrály v Nymburce 15:4. Benátky v této sezóně vyhrály krajský přebor a postoupily do 2. ligy, kterou hrají až doposud. Znovu se utkaly s Nymburkem až když Nymburk postoupil také do 2. ligy. Další mistrovský zápase tedy sehrály Benátky v Nymburce až v sezóně 1997/1998, kdy se oba týmy opět potkaly v jedné soutěži - ve 2. lize. Po 12 letech prohrály Benátky v Nymburce 5:4 a až doposud nikdy co oba týmy hrají 2. ligu Benátky v Nymburce nevyhrály! Ve 2. lize sehrály Benátky v Nymburce již 14 zápasů, 12 prohrály a jen 2x remizovaly. Benátky tedy naposledy vyhrály v mistrovském zápase v Nymburce před bezmála 22 lety! Benáteckým, kteří vévodí druholigové tabulce skupiny Střed, nepomohlo k protržení série ani to, že do branky postavili Martina Štefla, který dělá dvojku ve Spartě Praha. Skvělý zápas sehrál nymburský hráč Jiří Martinec, který hned dvakrát rozvlnil benáteckou síťku. Kdo z diváků zůstal doma může jen litovat, hokejisté totiž předvedli fanouškům nejen skvělý hokej ale na závěr i skvělou děkovačku!

První třetina utkání patřila hostům. Nymburk vstoupil do utkání hodně bojácně a nervózně. Hráči kupili jednu chybu za druhou a zdálo se, že proti vedoucímu týmu tabulky nastoupili s velkým respektem. Hosté však dokázali z převahy vytěžit jen jediný gól, kdy Kocman v přesilovce prostřelil Jágra. Další šance hostů strážce nymburské svatyně kryl. Štefla  na druhé straně hřiště vystrašila především bomba Tomy, kterou hostující brankář neudržel, puk se však odkutálel vedle branky.
Od druhé třetiny zvýšil Nymburk důraz v útočné třetině, hráči přestali chybovat a to přineslo své ovoce. Štefl byl rázem mnohem více zaměstnán než Jágr. Domácí však na benáteckého gólmana nemohli dlouho najít recept. Až ve 39. min. se uvolnil Martinec, položil si Štefla a vyrovnal.
V závěrečné třetině držel domácí nad vodou brankář Jágr. Benátky cítily šanci, že by mohly neúspěšnou sérii konečně protrhnout, ale domácí brankář se vyznamenával. V největších šancích zlikvidoval pokusy Gajdy a Skořepy. Necelé čtyři minuty před koncem dostal Nymburk možnost hrát přesilovou hru a ta nakonec rozhodla. Důrazný Kadeřábek vybojoval puk za brankou, Dulovec jej nahrál na modrou a Kříž nepříliš prudkou střelou po zemi využil zakrytého výhledu Štefla a poslal Nymburk do vedení. Hosté v závěru zkusili power play, ale dvě vteřiny před koncem inkasovali do opuštěné branky potřetí.
Branky: 39. Martinec (Šimek, Kumstát), 57. Kříž (Dulovec, Kadeřábek), 60. Martinec (Kaulfus, Dulovec) – 15. Kocman (Stehno)
Rozhodčí:
Vyloučení: 8:8
Diváků: 350
Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0
Vývoj skóre: 0:1, 3:1
Sestava Nymburka: Jágr – Zeman, Kaulfus, Kos, Kumstát, Krejčík, Kříž – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Vondrlík, Hertl, Dulovec – Toma

Petr Vrabec po utkání: Do první třetiny jsem šli s obavami, přeci jen soupeře zdobí sebejistota, neboť je na prvním místě tabulky. Benátky mají rychlé a nebezpečné hráče. Takže z toho vyplívá , že mají i rychlé protiútoky. My máme ovšem velmi dobrého gólmana a tak se jim podařilo vstřelit v první třetině jen jeden gól. Od druhé třetiny jsem už převzali iniciativu my a v zápase jsme byli lepší. Myslím si, že jsme měli dost šancí a to i těch vyložených. Pro diváky to bylo hodně napínavé utkání. Jak už jsem řekl, soupeř byl nebezpečný, hrál na rychlé protiútoky, které nám dělaly problémy, ale Jágr vše pochytal. Myslím si, že hrajeme maximum toho, co je tým schopný sehrát.