NED Hockey Nymburk - HC Benátky 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

10. 10. 2006

V derby odvěkých rivalů se opět radovali domácí. Byla to však těžce vybojovaná výhra. Pro zranění totiž nedohráli domácí Kremina a Fišer, navíc pro trest nedohrál Kos. Už z minulého zápasu zraněného Zemana musel nahradit v obraně David Sem, který přišel z juniorky Sparty a odbyl si debut v nymburském dresu.

Nymburku vyšel dobře úvod zápasu. Už v 8. min. potrestali domácí vyloučení Skořepy, když se od modré trefil přesně Kříž. Neuběhly ani dvě minuty utkání, Culka důrazem za brankou vybojoval puk pro Nýče a Nymburk vedl 2:0. Hostům se naskytla příležitost k vyrovnání o chvilku později. Domácí Kos totiž dostal pětiminutový trest a na trestné už navíc seděl Dvořák. Jenže hosté po faulu Kocmana o dvojnásobnou výhodu přišli. Těsně před vypršením trestu se však hosté přeci jen po šmudlince Maříka radovali a snížili na rozdíl jedné branky.
Ve druhé třetině měli naopak možnost několika přesilovek domácí, když na trestné lavici hostí sedělo v jednu chvíli dokonce šest hráčů, ovšem hosté se několik minut střídavě ve třech nebo ve čtyřech dokázali ubránit. Po sérii vyloučení hostí se museli i domácí bránit dvěma přesilovkám. V té druhé spálil obrovskou šanci na vyrovnání Pešek, který minul prázdnou bránu. Naopak na druhé straně benjamínci nymburského týmu Martinec s Dulovcem zamotali hlavy hostujícím obráncům a po jejich spolupráci zvýšil na 3:1 Turinský. Hosté vzápětí spálili další šanci, když si v oslabení Kocman položil Matouška, ale nedokázal už zasunout do prázdné branky. Do konce třetiny se však benátečtí snížení přeci jen dočkali. Ve dvojnásobné přesilovce se napřáhl od modré Štrach a jeho bomba skončila až v síti.
V závěrečné dvacetiminutovce už se Nymburk soustředil na zajištěnou obranu a hosté se k vážnějšímu zakončení nedostali. Zvýraznit náskok domácích mohl Lipták, ale jeho rána skončila na tyči Barkovi branky. Benátkám nevyšla ani power play, ke které je nymburští skvělým napadáním dlouho nechtěli pustit. Nakonec mohli ještě hosté inkasovat do prázdné brány. Culkova rána přes celé hřiště však skončila mimo.
Branky: 9. Kříž (Jágr), 11. Nýč (Culka, Fišer), 36. Turinský (Martinec, Dulovec) – 18. Mařík (Kocman), Štrach (Pešek, Jakeš)
Rozhodčí:
Vyloučení: 12:11, navíc Kos (N) 5+dku, Kosejk (N), Mácha, Vrzal (oba B) všichni 10 min. os. tr.