NED Hockey Nymburk - HC Benátky 3:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

18. 01. 2006

Ve 30. kole druhé hokejové ligy vydřel oslabený Nymburk remízu.

Neuvěřitelnou touhu po vítězství předvedlo torzo hokejového týmu Nymburka proti Benátkám. Ty naopak v předvedly nejslabší výkon v letošních vzájemných zápasech. Nymburk decimovaný zraněními sice oproti minulému zápasu posílil Sirotek, ovšem v průběhu utkání inkasoval Kosejk osobní trest do konce utkání a navíc Kaulfus po ráně pukem přišel o dva zuby. Se sebezapřením ještě nastupoval do konce druhé třetiny, tu závěrečnou už ale odehrál Nymburk jen na dvě lajny.
Domácím vyšel skvěle úvod zápasu. Už 4. min. Šimek tečoval Křížovo nahození a Barek v brance hostí neměl šanci. Hosté ještě v téže minutě trefili Kaňkovským tyčku. V 15. min.však hosté přeci jen vyrovnali. Žlůva střelou z mezikruží našel skulinu mezi Novákovými betony.
Vedení na stranu hostů strhl Kocman, který ve 28. min. využil zmatků v domácí obraně a zcela nekrytý dorazil Jakešovu střelu. Nymburk nepříznivý stav nepoložil a aktivní hrou nutil hosty k faulům. Dvě přesilovky domácí sice nevyužili ale v té třetí se parádně trefil Lukeš a v závěru třetiny vyrovnal. Vyrovnaný stav však do druhé sirény nevydržel. Kocman využil dalších nepřesností v obranném pásmu a znovu poslal hosty do vedení.
V závěrečné třetině mohli hosté své vedení pojistit, ovšem Jakeš své sólo v oslabení nezužitkoval a ani Kaňkovský se Zajíčkem své šance neproměnili. Pasivní hra byla nakonec Benátkám osudná. Zemanova střela od modré se totiž odrazila od Tomy potřetí do hostující branky. Domácí, kteří viditelně mleli z posledních sil nakonec remízu do konce základní hrací doby udrželi a ani v prodloužení už o ni nepřišli.
Branky: 4. Šimek (Kříž), 39. Lukeš (Sirotek, Jágr), 56. Toma (Zeman, Turinský) – 15. Žlůva (Kocman, Kaňkovský), 28. Kocman (Jakeš, Kaňkovský), 40. Kocman (Jakeš, Kaňkovský)
Rozhodčí:
Vyloučení: 8:13, navíc Kosejk (N) 10 min. + os. tr. dku, Zeman (B) 10 min. os. tr.