1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Benátky 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

31. 10. 2004

Marně si benátečtí fanoušci léčili krádeží nymburské vlajky své komplexy méněcennosti. Ani na podeváté totiž nedokázali hráči od Jizery na ledě Nymburka bodovat.

Ve 13. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Benátky
NED Hockey Nymburk – HC Benátky 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Marně si benátečtí fanoušci léčili krádeží nymburské vlajky své komplexy méněcennosti. Ani na podeváté totiž nedokázali hráči od Jizery na ledě Nymburka bodovat. 
Před letošní nejvyšší diváckou návštěvou začali sice hosté dobře a už na začátku 3. min. se po střele M. Kučery dostali do vedení, to však trvalo necelé čtyři minuty. Langer vydoloval v rohu puk a Sirotek přesnou přihrávkou vyzval Lukeše k vyrovnání. Další gól přidal po perfektní kombinaci v přesilovce Volráb a Nymburk rázem otočil skóre.
V úvodu druhé třetiny mířil do břevna hostující Špindler, ovšem z gólu se po sérii přesilovek radovali domácí. Skořepa mazácky tečoval dlouhou přihrávku Bartoníčka a Volráb překonal Barka střelou mezi betony. 
Také na začátku poslední dvacetiminutovky měli hosté šanci na snížení náskoku, ovšem Slanec v tísni ze samostatného nájezdu nedal. Z gólu se hosté radovali až v 45. min. Kremina si vybral svoji první slabší chvilku v sezóně a inkasoval po Štrachově střele od červené čáry. Benátečtí vycítili šanci na vyrovnání, jejich snahu však zhatil krvavý čtyřminutový faul Jakeše. Oslabení Benátky sice přežili ovšem krátce po vypršení trestu využil Lukeš toho, že jeden z hostujících obránců zlomil hokejku a nadvakrát rozhodl o vítězství Nymburka.
Branky: 7. Lukeš (Langer, Sirotek), 12. Volráb (Langhammer, Bartoníček), 37. Volráb (Skořepa, Bartoníček), 54. Lukeš (Sirotek) – 3. M. Kučera (Keltyčka), 45. Štrach (Kocman)
Rozhodčí:
Vyloučení: 6:8
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 1000
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, M. Zeman, Kos, Bartoníček, Krejčík, P. Zeman, Vítů – Langer, Sirotek, Lukeš – Volráb, Langhammer, Skořepa – Dvořák, Jágr, Toma - Turinský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace