1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Benátky 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

08. 02. 2004

Ani na osmý pokus Benátky v Nymburce neuspěly. Za celou dobu působení Nymburka ve druhé lize neuhrály Benátky na ledě Nymburka ani bod a tato série pokračuje. Před skvělou diváckou kulisou necelé tisícovky diváků podal Nymburk jeden z nejlepších výkonů sezóny.

Ve 33. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté v derby vysoko celek Benátek.
NED Hockey Nymburk - HC Benátky 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Ani na osmý pokus Benátky v Nymburce neuspěly. Za celou dobu působení Nymburka ve druhé lize neuhrály Benátky na ledě Nymburka ani bod a tato série pokračuje. Před skvělou diváckou kulisou necelé tisícovky diváků podal Nymburk jeden z nejlepších výkonů sezóny. Skořepa královským střelcem a Sirotek jeho dvorním nahrávačem. Tak lze zhodnotit spolupráci dvou "černých přileb" v nymburském dresu. Skořepa vsítil hattrick a připsal si jednu asistenci, Sirotek čtyřikrát na gól přihrával. Na druhé straně benátečtí hráči totálně zklamali a vysokou prohru neunesli. Hosté v zápase utržili celkem 62 trestných minut a to ještě zůstalo několik zákroků především od Klabana a Jakeše nepotrestáno.
Nymburk podal v utkání famózní výkon. Už po první třetině mohlo být rozhodnuto. Na ledě existovalo prakticky jen jedno mužstvo. Skořepa už ve 35 vteřině nedal samostatný nájezd a vzápětí Hnát nedokázal v tísni přesně zamířit. Gól tak padl až ve 4. min. Sirotek si exkluzivně povodil benáteckou obranu a Skořepa střílel do prázdné. O minutu později mohlo být vyrovnáno, když pod ležícím Kreminou propasíroval puk Šebor. Puk se však odrazil od tyče před čáru a Jágr jej pohotově schoval pod gólmana. Po dvou ubráněných přesilovkách zmařil velkou šanci na vyrovnání Svoboda, když sám před Kreminou mířil nad. Hodně diskuse v hledišti vyvolala situace ze 16.min. Lukeš se sám z půlky řítil na Láníčka a zdálo se, že puk se po jeho pokusu odrazil z branky ven, čároví sudí však rozpažil.
Prostřední dvacetiminutovku si hostující hráči budou zřejmě dlouho pamatovat. Nymburským vyšlo prakticky vše na co sáhli a čtyřmi góly během 11 minut vyhnali Láníčka z branky. Jeden z hostujících hráčů v závěru třetiny neunesl debakl a v brankovišti se pustil do Kreminy. Na ledě se strhla hromadná bitka a obě trestné lavice se slušně zaplnily. 
V závěrečné třetině si domácí hlídali dostatečný náskok a hosté vyrovnali hru. Dostali se do několika šancí, jejich pokusy však pochytal Kremina. Když už byl domácí fantom přeci jen překonán, pomohly mu při střelách Pindiaka a Vasileva tyče. Vzruch na ledě tak přinesla až poslední minuta. Hostující Klaban totálně prohru svého týmu neunesl. Nejprve dvakrát fauloval Černého a v poslední vteřině vší rychlostí najel do Lukeše a loktem jej "sestřelil" k zemi. Svého spoluhráče jel okamžitě pomstít Jágr a spolu s Klabanem se vzájemně osekávali hokejkami. Hromadná bitka se už naštěstí nerozpoutala a tak si domácí hráči mohli spolu s fanoušky vychutnat vysoké a zcela zasloužené vítězství.
Branky: 4. Skořepa (Sirotek), 25. Langer (Skořepa, Sirotek), 27. Skořepa (Sirotek, Zeman), 32. Skořepa (Sirotek, Zeman), 35. Lukeš (Jágr)
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:11, navíc Klaban 10 min. os. tr., Holý (oba B)10 min + dku
Využití: 3:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 900
Třetiny: 1:0, 4:0, 0:0
Vývoj skóre: 5:0
Sestava Nymburka: Kremina - Dvořák, Zeman, Kos, Protivný, Krejčík, Bartoníček - Langer, Sirotek, Skořepa - Jágr, Hnát, Lukeš - Kadeřábek, Turinský, Černý - Vítů, Neugebauer

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace