NED Hockey Nymburk - HC Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

06. 11. 2002

Ve 14. kole 2. ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě celek Benátek. Domácí si ve středočeském derby se svým sokem poradili a porazili jej vysoko 5:1.
Benátečtí hokejisté mohou děkovat domácím hráčům, že brankový rozdíl není mnohem větší. Nymburští totiž v zápase neproměnili čtyři samostatné nájezdy a několik dalších vyložených šancí. Naproti tomu hosté se k ohrožení Kreminy téměř vůbec nedostali a absenci hokejového umu nahrazovali fauly. Osm malých a čtyři vysoké tresty jsou toho důkazem. Spoustu dalších zákroků pak rozhodčí neodpískal.

V první třetině předváděli domácí pohlednou hru se spoustou šancí. První gól vstřelili nymburští v 10. min. Hnát napřáhl od modré a překvapil značně nejistého Polcara v brance hostí. Gól hosty rozhodil a vzápětí jeli domácí v jedné minutě dva samostatné nájezdy. Turinský ani Skořepa však neuspěli. Další obrovskou šanci spálil Jeník, když před prázdnou brankou minul Černého přihrávku. Jedinou šanci hostí vypracoval agilní Ivo Novotný pro Žůrka, ten však nedokázal zasunout puk za Kreminova záda. Těsně před sirénou ještě trefil nymburský Bartoníček tyč..
Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům.Hart trefil břevno a vzápětí Stezkovu ránu od modré dorazil do sítě Šebor. Nymburk odpověděl ve 32. min. Hnát využil přesilovku, když na trestné lavici seděl hostující Kocman. Další gól přidali domácí dokonce v oslabení. Hnát lehce nahodil přes dva obránce puk a Jágr jej ze vzduchu sklepl přesně mezi Polcarovy betony. Čtyři vteřiny před druhou sirénou ujel v samostatném nájezdu nymburský Černý, ale nedal.
Také v poslední třetiny domácí hosty jasně přehrávali. Ve 48. min. zůstal Kos zcela sám před Polcarem, ale ze tří metrů mířil dvakrát jen do jeho hrudi. Puk si tedy vzal Neugebauer a precizně provedeným blafákem zaznamenal svůj premiérový gól v nymburském dresu. Po čtvrtém inkasovaném gólu začali benátečtí hráči pořádat hon na Hnáta, Jágra a Vrbatu a nevybíravými zákroky je faulovali. Tři minuty před koncem spálil čtvrtý nájezd domácích Vrbata. Poslední gól dali domácí těsně před koncem. Kosejk vypálil od modré, Langer tečoval a Toma na čáře doklepl do prázdné. Nymburští tak potrestali gólem i druhé Kocmanovo vyloučení.
Branky: 10. Hnát (Jágr), 32. Jágr (Dvořák), 37. Jágr (Hnát), 48. Neugebauer (Kos), 59. Toma (Langer, Kosejk) - 26. Šebor (Stezka, I. Novotný)
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:8, navíc Langer (N), P. Novotný, I. Novotný (oba B) 10 min. os. tr., Halouska (B) 5+dku