1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Benešov 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

28. 11. 2009

V 19. kole druhé ligy prohrál Nymburk doma s Benešovem. Benešovští ukončili nymburským čtyř zápasovou sérii výher a potvrdili, že se jim na nymburském ledě nebývale daří. Nymburk neproměnil sedm přesilových her a to nakonec rozhodlo utkání.

Hosté se dostali do vedení už v 54. vteřině první střelou utkání. Domácí však do konce první části stihli otočit skóre ve svůj prospěch. Nejprve ujel v oslabení Velechovský a pak Toma dorazil Sirotkův pokus.
Nástup do druhé části hry měli hosté ještě lepší. Branku, která znamenala vyrovnání vstřelili tentokrát už ve 37. vteřině. Domácí kontrovali o chvilku později, když Sirotek dorážkou potřetí překonal Malíka. Za necelé tři minuty však bylo znovu vyrovnáno. Bosas překvapil střelou na lapačku Rückla a vyrovnal. Chvíli na to obdržel domácí M. Krejčík trest 2+2 minuty a domácí se dostali pod obrovský tlak. V něm vyhodil puk mimo hřiště Sirotek a domácí tak hráli téměř dvě minuty ve třech. Tuto přesilovku hosté zásluhou Zemana využili a dostali se podruhé v zápase do vedení.
V poslední části hry se domácí ubránili další dvojnásobné přesilovce a s blížícím se koncem utkání se hnali za vyrovnáním. V čase 58.18 za obrovského náporu domácích posunul benešovský Verbík úmyslně branku a domácí dostali možnost trestného střílení. Benešovský brankář Malík ovšem Tomu vychytal. Nymburští zkusili power play, v ní ujel hostující Dvořák, ovšem v samostatném nájezdu na prázdnou bránu neuvěřitelně minul. Domácí tak dostali ještě možnost k vyrovnání a přestože si znovu vytvořili obrovský závar, skóre už se nezměnilo.
Branky: 16. Velechovský, 19. Toma (Sirotek), 27. Sirotek (Dvořák, M. Krejčík) – 1. Jágr (Zeman), 21. Dvořák (Nestrašil), 30. Bosas (Nestrašil), 34. Zeman (Kaňka, J. Verbík)
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:8, navíc Kříž (N) tdku
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 280
Třetiny: 2:1, 1:3, 0:0
Sestava Nymburka: Rückl – Sem, Kříž, M. Krejčík, Kořínek, Švácha, Drak, Pánek, Cicvárek – Velechovský, Protivný, Vacek – Dvořák, Sirotek, Toma – Martinec, L. Krejčík, Dulovec – Němeček, Mareš             

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace