1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Benešov 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

19. 03. 2009

Nymburk prohrál po velkém boji s Benešovem i druhý zápas a z dalších bojů byl vyřazen.

Nymburští podali mnohem lepší výkon než v úvodním zápase, ale na hosty to nestačilo.  Domácí nezačali utkání vůbec dobře. Už v 1. min. chyboval Kaulfus a hosté ve 24. vtřeřině otevřeli skóre zápasu. Domácím se podařilo vyrovnat v 16. min., kdy Slaba v přesilovce dotlačil puk za Malíkova záda.
Tentýž hráč pak poslal domácí do vedení, když se opět v přesilovce trefil bombou od modré přesně k tyči. Krátce na to ovšem hosté po zmatcích před Jágrovou brankou vyrovnali. Po vyrovnávacím gólu se dostali hosté do tlaku, který zastavilo až vyloučení Vacka. V přesilovce měl velikou šanci Turinský, ovšem neproměnil. Stejný hráč pak fauloval a Nymburk se musel bránit v oslabení. Oslabení ovšem sehráli domácí výborně. Krejčík využil zaváhání brankáře Malíka při rozehrávce, obral jej o puk a střelou do prázdné brány poslal Nymburk podruhé do vedení.
Hostům se ale podařilo vyrovnat i podruhé, když Verbík zakončil spolupráci s Kaňkou. Oba týmy chtěly rozhodnout v základní hrací době a tak se hrál výborný hokej s šancemi na obou stranách. V těch největší se ocitli domácí Vondrlík a hostující Moravec, ani jeden ovšem nebyl úspěšný. Na řadu tedy přišlo desetiminutové prodloužení. V něm měli domácí stálou převahu a Malík likvidoval jednu střelu za za druhou. Minutu a půl před koncem prodloužení se však hosté dostali do obranného pásma Nymburk, Kaňka napřáhl od modré a bombou prostřelil vše co mu stálo v cestě.
Branky: 16. Slaba, 27. Slaba (Vondrlík), 39. Krejčík (Šafář) – 1. Kaňka (Kocman), 32. Kounovský (Kaňka), 48. Verbík J., (Kaňka), 69. Kaňka (Verbík J.)
Rozhodčí:
Vyloučení: 5:8
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4
Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Vošmik, Sem, Topič, Šafář, Švácha – Dvořák, Nýč, Slaba – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Krejčík  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace