NED Hockey Nymburk - HC Benešov 4:3 (0:1, 0:2, 4:0)

27. 02. 2010

Ve 41. kole 2. hokejové ligy porazil Nymburk doma Benešov. Tak to tu letos ještě nebylo. Nymburští hokejisté předvedli fantastický závěr, během posledních deseti minut otočili vývoj skóre z 0:3 na 4:3 a zvítězili. V celé druholigové historii je to teprve druhá domácí výhra Nymburka nad Benešovem. Branku Benešova hájil Martin Hrubý, který letos chytal také jednou za Nymburk.

Nymburk nastoupil do zápasu pod vedením asistenta trenéra Jaroslava Sirotka a první třetina zápasu mu příliš nevyšla. Hrál se nezáživný hokej, navíc domácí po první třetině prohrávali po střele Jonáše 0:1.
V úvodu druhé části hry přidal hostující Jonáš další branku a když v polovině zápasu využil přesilovou hru Benešovský Bosas nevypadlo to s domácími dobře. Do konce druhé části hry byli sice domácí lepším týmem, připravili si několik gólových příležitostí, ale žádnou z nich nevyužili.
Na začátku třetí třetiny se domácím naskytla příležitost hrát téměř minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Ta jim ale vůbec nevyšla, protože na branku soupeře vůbec nevystřelili. Naopak Benešov nebyl daleko od vstřelení čtvrté branky. Pešek mířil od modré do tyče a další velké šance Vejvody a Bosase musel likvidovat nymburský gólman Micka. Jen málokterý fanoušek v tu chvíli ještě věřil ve vítězství domácích barev. V čase 50.55 se ale úplně změnil ráz třetí třetiny. Kozák v přesilovce propálil brankáře Hrubého a nastartoval tak v pravdě zázračný obrat na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Dvacet vteřin na to totiž vlétl do zkoprnělé benešovské obrany Martinec a střelou pod víko podruhé rozvlnil síť benešovské branky. Tři minuty před koncem využili domácí další přesilovku. Kořínkovu ránu od modré tečoval Dvořák a bylo vyrovnáno. Gólům ovšem ještě nebyl konec. Minutu před koncem vystartoval gólman Hrubý na puk k modré čáře, domácí Martinec však u něj byl dřív, udělal Hrubému kličku a přesnou střelou z velkého úhlu rozhodnul.
Branky: 51. Kozák (Vacek, Zvolenský), 52. Martinec (Sem), 58. Dvořák, (Kořínek, L. Krejčík), 60. Martinec (Zvolenský) – 15. Jonáš (Dvořák), 22. Jonáš (Bosas, Dvořák), 31. Bosas (Dvořák)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 5:7, navíc J. Verbík 10 min.