Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

NED Hockey Nymburk - HC Benešov 4:6 (2:3, 0:1, 2:2)

12. 01. 2011

Ve 27. kole 2. ligy prohrál Nymburk doma s vedoucím týmem tabulky – Benešovem. V brance Benešova nastoupil ještě nedávno nymburský brankář Zdeněk Rückl, který tak proti svému bývalému klubu vychytal vítězství.

Pro Nymburk začal zápas hrozivě. První a třetí lajna hned při svém prvním pobytu na ledě inkasovala, takže už v polovině druhé minuty prohrávali domácí 0:2. Navíc na konci 4. min. lovil Vajner puk po dorážce Drdy potřetí. Nymburk však ani tak špatný začátek nesrazil do kolen a krátce nato Sirotek snížil. Domácí rychlá odpověď povzbudila a začali svého soupeře postupně přehrávat. Výsledkem pak bylo snížení na rozdíl jediného gólu o což se postaral Šimek.
Během druhé části byl Nymburk lepším týmem a vytvořil si několik příležitostí k vyrovnání, nejblíže ke gólu byl Zadina s Houserem, obě šance však Rückl lapil. Krátce poté co se utkání přehouplo do druhé poloviny ujeli hosté ve třech proti dvěma a Jonáš se střelou na vyrážečku nemýlil. Inkasovaný gól vzal Nymburku vítr z plachet, přesto mohl ještě do přestávky snížit, jenže Rückl v obrovské šanci Sirotka vychytal.
Na začátku poslední dvacetiminutovky se domácím přeci jen podařilo v přesilovce snížit, když Houser dorazil odražený puk za bezmocného Rückla. Vzápětí zachránila benešovské po střele Kozáka tyč. Ve 47. min. však bylo přeci jen vyrovnáno. M. Protivný hledal před brankou volného Tregla, jenže přihrávku si srazil do vlastní sítě J. Verbík. Nadějný stav pro domácí ovšem nevydržel dlouho. Hlavní rozhodčí poslal na dvě minuty na trestnou domácího Dvořáka a Kaňka se po Jonášově spolupráci nemýlil. Šanci na vyrovnání spálil Šimek, který místo přihrávky na zcela volného Protivného zakončoval sám. Když si pak Jonáš znovu zopakoval spolupráci s Kaňkou bylo o výsledku rozhodnuto.
Branky: 6. Sirotek (Klíma, Houser), 15. Šimek (Zadina), 41. Houser (Zadina, Hobza), 47. Protivný M. – 1. Jonáš (Jágr), 2. Strnad (Kouřil), 4. Drda (Strnad, Kouba), 32. Jonáš (Kaňka), 49. Kaňka (Jonáš), 58. Kaňka (Jonáš)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 6:6