1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Benešov 6:4 (3:1, 2:3, 1:0)

04. 01. 2009

Nymburští hokejisté vstoupili do nového roku vítězně, když porazili na svém ledě Benešov. Výhru Nymburka režíroval zkušený Martin Turinský, který v zápase vstřelil hattrick. V dresu Benešova nastoupili všichni čtyři hráči, kteří dříve hráli i za Nymburk. Kocman, Zeman, Kosejk a Jágr. Prvně dva jmenovaní dokonce vstřelili branku, pro Kosejka to byl pro změnu po zranění ramene první mistrovský zápas v letošní sezóně, do kterého nastoupil.

Nymburku vyšel parádně vstup do utkání. Domácí totiž na svého soupeře vlétli a už na začátku 11. min. vedli 3:0. Hosté korigovali až v závěru třetiny, kdy Mackovu ránu usměrnil do sítě Kocman.
Nymburk ukolébán dvoubrankovým vedením nezačal druhou část příliš dobře a hosté toho okamžitě využili a třemi brankami otočili vývoj zápasu z 3:0 na 3:4. Hosté všechny tři branky vstřelili při hře 4 proti 4. Pro domácí to byla hodně studená sprcha a nedokázali využít ani tři kratičké dvojnásobné přesilovky. Až ve 32. min. Nýč se štěstím dopravil puk za Malíkova záda a vyrovnal na 4:4. Těsně před druhou sirénou pak Kadeřábek našel ideálně Turinského a ten vrátil Nymburku vedení.
V poslední dvacetiminutovce už si Nymburk hlídal vedení a když už se hosté dostali do zakončení, vyřešil vše Jágr. Pět minut před koncem pak pojistil vedení domácích Turinský. Hosté mohli ještě snížit, ovšem Verbíkův pokus Jágr betonem vyrazil. V 58. min. mohl přidat svůj čtvrtý gól Turinský jenže minul. V závěru se hosté odhodlali k power play, ale ani z velké převahy gól nevstřelili. Naopak v posledních deseti vteřinách minuli opuštěnou benešovskou branku Vondrlík s Kaulfusem.
Branky: 6. Kadeřábek (Krätzer), 9. Vondrlík (Turinský, Sirotek), 11. Turinský (Šimek), 32. Nýč (Kadeřábek), 40. Turinský (Kadeřábek, Krätzer), 55. Turinský (Šimek, Vondrlík) – 19. Kocman (Macek, Verbík J), 23. Zeman (Kosejk), 24. Kaňka (Macek), 28. Verbík J. (Kaňka)
Rozhodčí:
Vyloučení: 7:9, navíc Vacek dku, Kounovský (oba B) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 300
Třetiny: 3:1, 2:3, 1:0
Vývoj skóre: 3:0, 3:4, 6:4
Sestava Nymburka: Jágr – Vošmik, Kříž, Švácha, Sem, Kaulfus, Šafář – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Krätzer, Kadeřábek   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace