1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Česká Lípa 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

26. 11. 2008

Proti lídrovi tabulky Nymburk doma neuspěl. Na své svěřence, kteří jsou v Nymburce na střídavý start, se přijel podívat i trenér Sparty František Výborný.

Domácí vstoupili do zápasu proti nováčkovi soutěže opatrně. Po dvou ubráněných oslabeních však sami v přesilové hře inkasovali. Sirotek nezpracoval na modré puk a pak už jen marně doháněl ujíždějícího Musila, který se v samostatném úniku nemýlil.
Hned v úvodu druhé části hry Nymburk znovu inkasoval. Nejprve Jágr pustil trochu překvapivě za svá záda Svobodův pokus od modré a pak jen bezmocně sledoval skvělou přesilovkovou  kombinaci Svobody, Musila a zakončujícího Hudíčka. Až potom se dokázali brankově prosadit i domácí. Škaloud vybojoval puk v útočném pásmu, narazil si jej s Turinským a přesnou střelou do růžku poprvé rozvlnil síťku za Fikrtovými zády. Nymburští pak nevyužili dvě přesilovky a krátce před druhou sirénou znovu inkasovali. Brankář Jágr nerozehrál přesně a Oliverius jej za to potrestal čtvrtým gólem.
V poslední části hry dokázal ještě skvěle provedeným blafákem snížit Turinský, ovšem hosté už toho domácím více nedovolili a zaslouženě zvítězili.
Branky: 30. Škaloud (Turinský), 54. Turinský (Nýč, Švácha) – 11. Musil, 25. Svoboda (Musil), 26. Hudíček (Musil, Svoboda), 39. Oliverius (Kašťák, Petrmichl)
Rozhodčí: Würtherle – Krátký, Ledinský
Vyloučení: 9:11
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1
Diváků: 300
Třetiny: 0:1, 1:3, 1:0
Vývoj skóre: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4
Sestava Nymburka: Jágr – Švácha, Vlach, Dvořák, Sem, Topič, Šafář – Krätzer, Mrňa, Toma – Fišer, Nýč, Sirotek – vondrlík, Turinský, Zelenka – Martinec, Škaloud
  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace