NED Hockey Nymburk - HC Český Krumlov 8:2 (2:0, 0:1, 6:1)

02. 02. 2003

V předposledním utkání nadstavbové části přivítali nymburští hokejisté na svém ledě poslední tým tabulky - celek Českého Krumlova. Hosté drželi s domácími dvě třetiny krok, v závěru však jejich snahu zhatily tři fauly. V oslabení pak třikrát inkasovali a zcela se sesypali. Nymburk opět podpořil skvělými zásahy Kremina, když během prvních jedenačtyřiceti minut zlikvidoval čtyři samostatné nájezdy hostí.

Už ve 4. min. si najel za obránce hostující Formánek a Kremina musel likvidovat první sólo hostí. Domácí udeřili čtyři minuty později. Hlinka našel v přesilovce zpoza branky Hnáta a Nymburk vedl 1:0. Nymburk po úvodním gólu přitlačil a po několika šancích přidal druhý gól Černý, který využil toho, že čárový neodpískali zakázané uvolnění a puk odražený od zadního mantinelu poslal rovnou do šibenice. Ve 14. min. zlikvidoval Kremina sólový nájezd Gennertovi. Anderle zas na druhé straně zabránil skvělým zákrokem skórovat Tomovi.
V prostřední části domácí citelně polevili a převaha se přestěhovala na stranu hostí. Kremina musel nejdříve likvidovat nebezpečnou dorážku Gennerta, potom nájezd Trummera. Ovšem nejkrásnější zákrok předvedl proti Brunerovi, když stojíc zcela mimo branku jen v klidu natáhl lapačku proti střele mířící do prázdné branky. Hostující Bruner jen nevěřícně kroutil hlavou. Ve 25. min. jej však hosté přeci jen překonali. Po pěkné kombinační souhře se v přesilovce trefil Lukeš.
Také poslední třetina začala sólem hostí, ale nejlepší hráč hostí Trummer ani napodruhé v přímém souboji s Kreminou neuspěl. Za to na druhé straně zaúřadoval Turinský. Nejprve nabídl tutovku Christovovi, ten ji ovšem nevyužil a tak poslal gólovou přihrávku na najetého Přemysla Zemana a ten zvýšil na 3:1. Krumlovští tak po několika slibných šancí místo vyrovnání inkasovali, což někteří z nich neunesli a hrubými zákroky faulovali domácí hokejisty. Nejprve odjel po faulu loktem s krvavým obličejem Langer, pak jen s pomocí spoluhráčů odešel Dvořák. Za faul na Dvořáka udělil rozhodčí Cikánovi dokonce pětiminutový trest. Nymburk faul Cikána rychle potrestal gólem Hlinky. Navíc hosté se po sekyře Chaloupky bránili jen ve třech, čehož využil opět Hlinka a využil tak dvojnásobnou přesilovku. Hosté pokračovali ve čtyřech a Šťastný v oslabení trefil tyč. Naopak Hnát na druhé straně prostřelil Anderleho pošesté a nešťastný gólman odjel střídat. Nahradil ho Brom, který sice zlikvidoval první střelu domácích, druhou a třetí však pustil za svá záda a tak Nymburk vedl 8:1. Hosté stačili ještě snížit ofsajdem zavánějícím gólem Foitla. Také nymburští rozvlnili síťku v brance hostí, ovšem sudí Hlinkovu trefu pro ofsajd neuznali.
Branky: 8. Hnát (Hlinka), 13. Černý (Havlík), 45. P. Zeman (Turinský), 49. Hlinka (Skořepa), 51. Hlinka (Langer, P. Zeman), 52. Hnát, 53. Jeník (M. Zeman), 54. Langer (Kadeřábek, Hlinka) - 35. Lukeš (Uhlíř, Šťastný), 55. Foitl (Trummer)
Rozhodčí: Veselý - Machač, Barvíř
Vyloučení: 3:5, navíc Cikán 5+dku, Šťastný (oba ČK) 10 min. os. tr.