1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Chotěboř 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

13. 01. 2013

Ve 26. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Chotěboř. Nymburk si sice připsal povinné tři body, ovšem výkonem nijak neoslnil.

Úvod zápasu patřil hostům. Ti několikrát vážně ohrozili nymburskou branku a v 11. minutě se radovali z úvodního gólu. Půhoný našel přes celé hřiště Blažka a nejlepší chotěbořský střelec se nemýlil. Krátce nato ale bylo vyrovnáno. Malínský napřáhl v přesilovce od modré, Cicvárek lehce tečoval a skóre bylo srovnáno.
Také ve druhé části hry šli do vedení hosté. Milfait přešel přes nymburského obránce, obkroužil branku a s Matouškovým přispěním překonal domácího brankáře podruhé. Také na tuto branku našel Nymburk rychle odpověď. Po krásném vyšachování chotěbořské obrany vyrovnal střelou do prázdné branky Tregl. Krátce nato putovali rychle za sebou na trestnou lavici dva hostující hráči a domácí dvojnásobnou výhodu zásluhou Sedlákovi tvrdé rány přímo do růžku využili ke vstřelení třetí branky.
Hosté byli domácím rovnocenným soupeřem a nebylo na nich nijak znát, že jsou na posledním místě v tabulce. Proti nevýrazně hrajícímu Nymburku cítili šanci na dobrý výsledek a necelých deset minut před koncem se dočkali vyrovnání, když po zmatcích před nymburskou brankou dorážel Půhoný. Všechny tři body ale nakonec přeci jen zůstaly v Nymburce. 50 vteřin před koncem využil Sedlák zakrytého výhledu brankáře a střelou přes obránce překonal Dusíka počtvrté. Po faulu Malínského zkusili ještě hosté power play šesti proti čtyřem, o tu se však po dalším faulu Koželuha připravili a Nymburk nakonec své vítězství uhájil.
Branky: 14. Cicvárek (Malínský, Šimek), 24. Tregl (Malínský, Stehlík), 26. Sedlák (Šefl), 60. Sedlák (Stehlík) – 11. Blažek (Půhoný, Milfait), 22. Milfait (Dolinský, Blažek), 51. Půhoný (Varga, Koželuh)
Rozhodčí: Krejcar
Vyloučení: 4:4
Využití: 2:0
Diváci: 212
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Malínský, Cicvárek, Šefl, Sem, Havlena, K. Šimek – Tregl, D. Protivný, M. Šimek – Velechovský, Sedlák, Stehlík – Dvořák, Bílek, Sirotek – Drda  

Fotografie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace