1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Chotěboř 6:2 (0:0, 5:2, 1:0)

21. 11. 2010

V 17. kole druhé ligy porazil Nymburk doma Chotěboř. Pro Nymburk je to už čtvrtá výhra v řadě. Chotěboř nastoupila do utkání s avizovanými posilami, ale ani tak se prvních bodů z venku nedočkala. Naopak vítězství domácích mohlo být ještě výraznější, když spousta dalších šancí zůstala nevyužita. Na druhou stranu je nutné přiznat, že i Blažíček v brance Nymburka musel předvést několik parádních zákroků.

Chotěboř v sestavě už s Valkem, Adamcem, Kořínkem a Malým dokázala držet krok s Nymburkem jen v první části. I přes převahu domácích mohli jít do vedení hosté, jenže Hospodka trefil ze samostatného nájezdu jen břevno. Na druhé straně se Nymburk protrápil čtyřmi přesilovkami, ve kterých spálil obrovskou šanci Zadina, jenž netrefil odkrytou branku.
Doslova pytel s góly se roztrhnul ve druhé třetině. Skóre zápasu otevřel ve 24. min domácí Liška. Jenže hosté krátce na to v přesilovce vyrovnali. Za další minutu ale Nymburk znovu vedl, když překvapivou střelou zápěstím nachytal Opršala v nedbalkách Hataš. Po dalších několika šancích na obou stranách se radovali z druhého vyrovnání hosté po té, co domácí nedokázali vyhodit puk z vlastní třetiny. Vyrovnaný stav ovšem vydržel pouhých 20 vteřin.  Němeček se Šimkem předvedli rychlou akci na jeden dotek, kterou parádní střelou pod víko zakončil Vacek. Ještě v téže minutě mohl přidat další branku domácích Dvořák, jenže z metru neuvěřitelně minul prázdnou bránu. Hosté hráli ve značném útlumu a tak na sebe další góly v chotěbořské síti nenechaly dlouho čekat. Ještě do přestávky se trefil důrazný Šimek a po další krásné akci na jeden dotek vyhnal Opršala z branky Zadina. Přestože se jeho náhradník Malý snažil seč mohl a do konce zápasu zlikvidoval několik šancí domácích, na povedený blafák Zadiny nestačil. Ani přes nepříznivý vývoj se hosté nevzdali a do konce zápasu ostřelovali Blažíčka. Domácí brankář tak ještě několikrát musel čarovat svojí lapačkou.
Branky: 24. Liška (Zadina, Kazatel), 27. Hataš (Turinský, Klíma), 33. Vacek (Šimek, Němeček), 36. Šimek (Němeček, Vacek), 37. Zadina (Liška), 49. Zadina (Liška, Tondr) – 26. Adamec (Florian, Prachař), 32. Šulc (Burián, Bělohlávek)
Rozhodčí: Nečas
Vyloučení: 4:7
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváci: 330
Třetiny: 0:0, 5:2, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2
Sestava Nymburka: Blažíček – Ulrych, Hataš, Krejčík, Tondr, Müller, Sem, Zákoutský, Houser – Sirotek, Dvořák, Klíma – Liška, Zadina, Kazatel – Hudíček, Šimek, Vacek – Němeček, Turinský      

Foto Michal Bílek, Nymburský Deník,

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace