1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Chotěboř 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)

17. 10. 2012

V 8. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk doma nad Chotěboří. Domácí hokejisté rozhodli o svém vítězství v prostřední části, kdy se do sítě soupeře trefili celkem čtyřikrát.

Nymburk měl po celé utkání velkou převahu, dlouho ji ale nedokázal vyjádřit brankově. Díky Martincovi se sice domácí dostali do vedení, ale Chotěboř z nájezdu dva na jednoho rychle vyrovnala. Podruhé dostal Nymburk do vedení důrazný Velechovský. Jenže na začátku druhé části hry naopak nedůrazný Malínský dovolil hostům podruhé vyrovnat. Potřetí poslal domácí do vedení Šimek, který si vyjel zpoza branky a zakončil přesně k tyči. Na tuto branku už hosté odpovědět nedokázali. Naopak ještě do konce druhé části hry v rychlém sledu třikrát za sebou inkasovali. Při vlastním oslabení zabojoval Martinec a po Sedlákově přistrčení rozvlnil počtvrté soupeřovu síťku. Pátý gól přidal domácí Jonáš po přesné Sedlákově přihrávce zpoza brány a o šestý gól se postaral pohotovou dorážkou veterán Dvořák.
V poslední dvacetiminutovce uzavřel ve dvojnásobné početní převaze skóre zápasu Belay.
Branky: 10. Martinec, 18. Velechovský (Cicvárek, Šimek), 28. Šimek (Šefl), 32. Martinec (Sedlák), 36. Jonáš (Sedlák), 37. Dvořák (Sirotek), 44. Belay (Velechovský, Šefl) – 16. Kapec (Kesner), 22. Blažek (Brychta, Půhoný)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 3:4
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 200
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2
Třetiny: 2:1, 4:1, 1:0
Sestava Nymburka: Matoušek – Malínský, Cicvárek, Sem, Šefl, Vrba, Kozák – Velechovský, Belay, Šimek – Tregl, Sedlák, Jonáš – Dvořák, Bílek, Martinec – Drda, Sirotek, Toma  

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace