1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

21. 01. 2004

Nymburk podruhé v letošní sezóně nedal na domácím ledě ani gól. Po jindřichohradeckém brankáři Formánkovi udržel čisté konto i chrudimský Barek. Nymburk proti poslední Chrudimi zklamal především v koncovce. Domácí svého soupeře sice vysoko přestříleli, ovšem většinu střel Barek viděl a nebylo tedy pro něj problémem je zlikvidovat.

Ve 28. kole druhé hokejové ligy se na nymburském ledě představili hráči Chrudimi.
NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Nymburk podruhé v letošní sezóně nedal na domácím ledě ani gól. Po jindřichohradeckém brankáři Formánkovi udržel čisté konto i chrudimský Barek. 
Nymburk proti poslední Chrudimi zklamal především v koncovce. Domácí svého soupeře sice vysoko přestříleli, ovšem většinu střel Barek viděl a nebylo tedy pro něj problémem je zlikvidovat. 
Nymburk se v první třetině marně snažil dobývat útočnou třetinu. Domácí měli sice optickou převahu, ovšem hosté je perfektní obrannou do vážnější akce nepustili. Naopak sami využili zaváhání Kreminy ke vstřelení prvního gólu. Domácí gólman neudržel Procházkovu střelu od modré a Potůček dorážel do prázdné brány.
V prostřední části si Chrudim své vedení díky Jelínkovi ještě více upevnila. Nejmenší hráč na ledě nejprve asistoval u branky Langra. Vzápětí si pohrál s nymburskou obranou, předložil zcela volnému Hejdukovi a ten potřetí rozvlnil síť za Kreminovými zády. Nymburk pak promarnil přesilovku a Skořepův sólový nájezd z půlky hřiště zneškodnil Barek.
Domácí hráči se nedočkali gólu ani v poslední dvacetiminutovce. Nejblíže ke gólu měla střela Turinského, která se zastavila na tyči. Lekci z produktivity ukázali hosté domácím ještě jednou. Z rychlého protiútoku dva na jednoho předložil Hemský puk Langrovi a ten počtvrté rozjásal skupinku fanoušků hostí. 
Domácí trenér Vladimír Lejsek byl po zápase ve velmi posmutnělé náladě a utkání se mu nehodnotilo lehce: "Velmi těžko se mi hodnotí zápas, ve kterém jsme prohráli doma nula čtyři. Chrudim s námi hrála velmi dobrý hokej a my podali bezzubý výkon. Hokej se hraje na góly a ten jsme dnes nedali ani jeden. Bohužel jsme se dnes nedokázali prosazovat ani v situacích jeden na jednoho. Hráči sice bojují ovšem koncovka je velmi slabá. Nemá cenu na hráče křičet musíme to řešit s klidnou hlavou."
Na druhé straně trenér hostující Chrudimi Jaromír Jindřich po zápase zářil radostí: "Podali jsme velmi dobrý výkon po taktické stránce. Dokázali jsme prakticky z minima šancí vytěžit maximum. Velice nás podržel gólman Barek, který ustál úvodní tlak Nymburka a nakonec za svá záda nepustil jediný puk. Body z venku jsou pro nás velmi cenné. Budeme se snažit ve zlepšených výkonech pokračovat. Jdeme od zápasu k zápase a snažíme se dohnat ztrátu na týmy před námi." 
Branky: 10. Potůček (Procházka), 28. Langr (Jelínek), 35. Hejduk (Jelínek), 51. Langr (Hemský)
Rozhodčí: Holub
Vyloučení: 6:7, navíc Turinský 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1
Vývoj skóre: 0:4
Sestava Nymburka: Kremina - Bouchner, Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, Bartoníček - Jágr, Hnát, Lukeš - Langer, Turinský, Skořepa - Dvořák, Sirotek, Kadeřábek - Lipták, Neugebauer, Černý.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace