1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

10. 10. 2007

V 6. kole 2. ligy inkasovali nymburští hokejisté těžký direkt. Takovou prohru v domácím prostředí Nymburk za celou dobu působení ve 2. lize ještě nezažil. Domácí hokejisté nevstřelili ani branku, naopak soupeř se radoval devětkrát. S čistým kontem odjížděl naposledy brankář soupeře 26. února 2005. To Nymburk prohrál 0:3 se Strakonicemi.

Celý zápas se prakticky rozhodl už v čase 1.19. Zadina docílil branky evidentním kopnutím do puku což viděl celý stadion jen hlavní rozhodčí nikoli. Mohutně protestující domácí hráče neprávem uznaná branka úplně vykolejila. Jejich obrana se sesypala a ještě během první třetiny třikrát inkasovali. Zbytek utkání se dohrával jen z povinnosti. Domácím hokejistům nelze upřít snahu, bojovali až do konce, ale na kolena je sráželo to, že nedokázali Hrazdíru v brance soupeře překonat ani jedinkrát z několika šancí. Navíc hostům vycházelo prakticky vše na co sáhli a tak jejich vedení rychle narůstalo. Brankový příděl nedokázal zastavit ani Kremina, který po šestém gólu vystřídal Matouška. Přestože o vítězi bylo dávno jasno, zápas byl napínavý až do konce. Chrudim se do posledních chvil snažila vstřelit kýženou desítku a naopak domácí se až do úplného konce snažili Hrazdírovi pokazit čisté konto. V této snaze ale ani jeden tým neuspěl.
Branky: 2. Zadina, 7. Beránek (Giba, Žák), 11. Valko (Stavenský), 13. Beránek (Žák), 22. Král (Šafařík, Beránek), 34. Beránek (Zadina, Žák), 37. Buchal (Horák), 48. Kuncl (Bělohlávek), 57. Potůček (Bělohlávek)
Rozhodčí: Würtherle – Chochola, Marek
Vyloučení: 3:7
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 0:4, 0:3, 0:2
Vývoj skóre: 0:9
Sestava Nymburka: Matoušek (od 34. Kremina) – Zeman, Kříž, Kos, Kaulfus, Dvořák, Protivný – Culka, Nýč, Sirotek – Fišer, Šimek, Toma – Dulovec, Hertl, Prachař

Trenér Nymburka Petr Zbíral: Dnes jsme sehráli celkově nevydařený zápas. Byl to náš nejslabší výkon od začátku sezóny. Hráli jsme prostě špatně, navíc s nulovou efektivitou v koncovce. Zápas nám vůbec nevyšel a musíme jen doufat, že už se to nebude opakovat. Nehráli jsme vůbec to co jsme si řekli v kabině. Byla to bída. Zápas rozhodl první gól, který byl evidentně kopnutý nohou. Rozhodčí mohl v ten moment klidně rozpažit a zápas by se vyvíjel úplně jinak. Chtěl bych aspoň pochválit třetí lajnu, kterou tvoří mladí kluci. Ti nedostali za celý zápas ani jeden gól.  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace