NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

10. 12. 2003

V předposledním kole základní části přivítal Nymburk na svém ledě tým Chrudimi.

Diváci po brankovém přídělu Pelhřimovu v minulém kole očekávali, že něco podobného uvidí i na domácím ledě, zvláště když soupeřem domácích byl poslední tým tabulky. Nymburk však v zápase proti Chrudimi potvrdil, že jí její styl nesedí. Jágr sice vstřelil rychle první gól, ale to bylo vše. Chrudimští přitom předváděli hokej odpovídající postavení v tabulce. Těžko se dostávali z vlastní obranné třetiny, vázlo jim zakládání útoků i kombinace. Jedinou vážnější šanci hostí v celém zápase si připravil Komárek, ovšem Kremina mu jeho pokus akrobatickým zákrokem zneškodnil.
Hosté neuspěli ani při vyloučení Bouchnera. Tato jediná přesilovka jim vyšla. Na dlouho se usadili v útočné třetině, Jelínek ani Janiga však neuspěli. Ovšem ani Nymburští své početní výhody nevyužili a tak se šlo i podruhé do kabin za stavu 1:0.
Podruhé se skóre měnilo až v 50. min. Přesně v době kdy vypršel dvouminutový trest hostujícímu Formánkovi se napřáhl Hnát a ranou mezi betony prostřelil Barka. Hosté pak promrhali další přesilovku ovšem hned po ní se v útočném pásmu odrazil puk k Jelínkovi, který přesnou ranou do růžku opět snížil na rozdíl gólu. K závěrečnému tlaku se však hosté nedostali. Právě střelec jediné branky hostí Jelínek totiž zasáhl hokejkou Skořepu do obličeje a putoval na trestnou lavici. Nymburští si v přesilovce pohlídali vedení a v poslední minutě zápasu, už když se hrálo v pěti na obou stranách, zasypali Barka sprškou střel. Bomba Hnáta zazvonila o tyč, ostatní střely stačil Barek vytěsnit mimo branku.
Branky: 5. Jágr (Langer, Hnát), 50. Hnát (Jágr, Langer) - 55. Jelínek (Flaška)
Rozhodčí:J.Veselý - Geisler, M.Holub
Vyloučení: 4:6, navíc Komárek (Ch) 10 min. os. tr.