1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 2:2 pp (0:0, 1:1, 1:1)

24. 09. 2006

Chrudimští se všemi exligisty nepředvedli v Nymburce nijak oslnivý výkon, nakonec se však díky obrovské smůle Nymburka radují z remízy. Nymburk prakticky celý zápas svého soupeře přehrával, střelecká nemohoucnost jej však připravila o body.

V první třetině to na straně Nymburka vypadalo, jakoby snad ani žádný s hráčů nechtěl dát gól. Neustálé přihrávání si i ve vyložených šancích gradovalo v přesilovce, kdy Nymburk strávil celé dvě minuty v obranné třetině hostí, na gólmana Bartu však nešla jediná střela. O jediný vzruch se tak postaral Nýč, který při jedné z ojedinělých střel mířil do tyče.
Nástup do druhé části domácí zaspali a P. Prachař ranou nad lapačku otevřel skóre zápasu. Stejný hráč se dostal o chvíli později do brejku, a domácí obránce Kříž mu musel na poslední chvíli vypíchnout puk. Při tom však zasáhl i hostujícího útočníka a sudí nařídil hodně přísné trestné střílení. Sám postižený však na Kreminu nevyzrál. I díky přesilovkám narůstal tlak domácích a ti zásluhou Turinského střely přeci jen vyrovnali.
Třetí třetinu hodně poznamenala častá vyloučení. Nymburk se při dvojnásobné přesilovce dostal zásluhou Sirotka do těsného vedení. Také hosté měli možnost hrát ve dvojnásobné početní převaze, Nymburk ovšem obě minutové oslabení přežil. Nakonec však domácí těsně před koncem přeci jen inkasovali. Hemský nastřelil z rohu puk před bránu a ten se od bruslí domácího Kříže odrazil za bezmocného Kreminu. Na výsledku už nezměnilo nic ani prodloužení.
Branky:  39. Turinský (Ludvík, Bartoníček), 49. Sirotek (Jágr, Kosejk) – 22. P. Prachař (Jančařík), 59. Hemský (P. Prachař)
Rozhodčí: Vček – Podrazil, Žídek
Vyloučení: 12:13
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: po 1. tř. 226 platících, celkem 300
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček – Šimek, Sirotek, Jágr – Culka, Nýč, Fišer – Dvořák, Turinský, Ludvík

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace