NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

27. 11. 2002

S pěti prohrami v řadě přijeli chrudimští hráči na nymburský led k zápasu 19. kola 2. hokejové ligy. Hosté ani na šestý pokus nezlomili svoji chmurnou sérii a prohráli 3:0. Gólman domácích Kremina tak udržel podruhé v řadě čisté konto. Letos to byl jeho celkem třetí zápas bez obdržené branky.

Domácí začali utkání impozantním způsobem. Hned v průběhu prvního střídání zabojoval u mantinelu Kosejk a Černý dorazil Langerovu střelu za záda hostujícího gólmana. Nymburk tak vedl ve 23 vteřině 1:0. V 5. minutě stálo při hostech velké štěstí, neboť puk po Skořepově teči skončil na brankové čáře. Ačkoli měli domácí možnost tří přesilových her, další gól již nepřidali, nakonec si sami oddychli, když Králíček v oslabení v sólu vysoko přestřelil. V první dvacetiminutovce tak zaujal už jen nádherný bodyček domácí Neugebauera, který svým zákrokem ve vzduchu doslova otočil Pelanta.
Po většinu prostřední části hry se musel Nymburk bránit. Byli to hosté, kteří si vypracovávali příležitosti ke vstřelení gólu. Největší šance měli Langr s Janigou oba však mířili těsně mimo. K další šanci hostů přispěl svou chybnou rozehrávkou Neugebauer, Schweinfurter dokonce vstřelil gól, ten ovšem nebyl uznán, neboť byl dosažen nohou. Nymburk se bránil velkému tlaku hostí a jen díky perfektnímu Kreminovi, který zlikvidoval vyloženou šanci Pollákovi, stále držel těsné vedení.
V závěrečné třetině již přeci jen tlak hostí polevil, čehož v 50 min. domácí využili a po rychlém brejku zvýšil Langer na 2:0. Nymburk pak propásl čtyřminutovou přesilovku a vzápětí se musel bránit v oslabení, když se nechal zbytečně vyloučit Hlinka. Ten nakonec svoji chybu odčinil gólem v poslední minutě, když nadvakrát překonal gólmana Bláhu.
Branky: 1. Černý (Langer, Kosejk), 50. Langer (Černý, Skořepa), 60. Hlinka (Jeník)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 4:7