1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

27. 11. 2005

Ve 20. kole druhém ligy vyhrál Nymburk doma nad týmem Chrudimi.

Nymburk předvedl v utkání parádní výkon a zaslouženě zvítězil. Chrudim přitom přijela do Nymburka jako nejlepší tým tabulky venku. Na soustředěnou hru domácích hráčů, navíc podpořenou bezchybným Novákem v brance, však Východočeši recept nenalezli a v utkání se ani jednou neradovali z gólu.
Obě mužstva předváděla po celý zápas skvělý hokej, který musel diváky bavit. Nymburk si však vypracoval přeci jen více šancí. Skóre ovšem zůstalo dlouho vyrovnané. Až v 18. min. zachytil Zeman na útočné modré rozehrávku hostí a Královu střelu pak tečoval za Němcova záda Malý. 
Na začátku druhé třetiny předvedl fantastický zákrok Novák, který zneškodnil Hemského šanci. Na druhé straně si podobně vylámal zuby na Němcovi Malý. Ve 35. min. pak stálo velké štěstí při Novákovi, když se rána od modré jednoho z chrudimských odrazila od tyče. Z následného protiútoku se Nymburk radoval podruhé. Král si najel mezi kruhy a podruhé prostřelil Němce.
V závěrečné dvacetiminutovce už Nymburk hosty jasně přehrával. Nejprve se v přesilovce krásně proháčkoval Turinský na zakončení mu však už nezbyly síly. Ve 45. min. sebral hostujícímu obránci puk Šimek a ranou k tyči potřetí rozvlnil síťku v brance hostí. Další šance Kříže, Malého a Turinského stačil Němec pochytat. Až minutu před koncem nechala domácí obrana za sebou volného P. Prachaře, Novák mu však jeho nájezd zlikvidoval a první čisté konto v sezónu si vzít nenechal.
Branky: 18. Malý (Král, Zeman), 36. Král (Jágr), 46. Šimek
Rozhodčí: Würtherle – Mannl, Svoboda
Vyloučení: 5:4, navíc Zeman (Nbk) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 450
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0
Vývoj skóre: 3:0
Sestava Nymburka: Novák – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Kaulfus, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Turinský, Lukeš – Vávra, Šimek, Toma

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace