NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

14. 10. 2001

Vydřeným vítězstvím nad posledním celkem tabulky potvrdili nymburští pověst mužstva, které neumí zahrát na tabulkově slabšího soupeře. Krásné letní počasí lákalo spíše k výletu na chalupu nebo do přírody a tak se v hledišti sešlo pouhých pět stovek diváků. Ti pak sledovali zápas průměrné úrovně, ve kterém domácí stejně jako minule v Hradci přišli o dvougólové vedení, tentokrát ale v dramatickém závěru ještě další dva góly přidali a do tabulky si tak připsali důležité tři body.

Branky: 5. Turinský (Černý, Kosejk), 24. Lukeš (Kocman), 51. Dvořák (Kos, Lukeš), 60. Lukeš (Kosejk) - 43. Volný, 47. Vobořil
Rozhodčí: Lacina
Vyloučení: 5:7
Využití: 2:1
Diváků: 500
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Krejčík, Nedbal, Farář - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Hradec, Dušička - Skořepa
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:2
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 4:2

Hned v první přesilovce se domácím podařilo skórovat. Černý přikopl puk Turinskému a ten poprvé rozvlnil síťku za Jiranovými zády. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Kreminy Stránský, nymburký gólman mu však střelu vyrazil betonem.
Prvním ze dvou zlomových momentů zápasu se ukázala 24. minuta. Kremina vyrazil střelu hostí koncem hole do ochranné sítě nad plexisklem. Hosté, kteří se domnívali, že puk skončil za jeho zády se začali radovat z gólu, ten však nepadl a tak čárový sudí hodil po pěti vteřinách buli a dezorientovaní hosté z rychlého protiútoku inkasovali podruhé. Hosty tato branka dokonale zaskočila, dostali se pod tlak, z něhož ovšem domácí nic nevytěžili. Až v závěru třetiny mohl z ojedinělého útoku snížit Pollák, trefil ale jen tyč.
V úvodu poslední dvacetiminutovky se ukázali také hosté a předvedli, že i oni umí dávat góly a dvěma přesnými zásahy krátce za sebou vyrovnali na 2:2. V 51. minutě přišel druhý zlomový moment. Dvořák tečoval Lukešovo nahození do branky a začal se radovat z gólu. Jiran však po chvíli vyklepal puk z ramene před brankovou čáru, hlavní rozhodčí ovšem uznal gól a ukázal do středového kruhu. Hosté jen marně protestovali. Chrudimští v touze po vyrovnání odvolali v poslední minutě gólmana, ale v power play sami inkasovali. Do prázdné brány upravil skóre do konečné podoby Lukeš.