NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

06. 01. 2002

Po téměř třítýdenní pauze se opět rozeběhl druholigovým hokejistům kolotoč mistrovských utkání. Nymburk na svém ledě přivítal ve 26. kole Chrudim a po velké námaze si připsal povinné tři body za vítězství nad posledním celkem tabulky.

Branky: 18. Turinský (Jeník), 26. Zeman, 53. Jeník (Halouska), 54. Lukeš (Kostelňák, Kosejk) - 10. Formánek, 12. Prostřední (Schweinfurter)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:0
Diváků: 500
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Zeman, Kosejk, Kos, Kaulfus, Bartoníček, Krejčík - Dvořák, Kostelňák, Lukeš - Jeník, Turinský, Kocman - Vondrlík, Černý, Jelínek - Čech, Halouska
Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0
Vývoj skóre: 0:2, 4:2

Úvod utkání navázal na poslední vzájemný zápas těchto soupeřů. Nymburk svého soupeře svíral mocnými kleštěmi, hrálo se prakticky jen na jednu branku, ale efekt to nemělo žádný. Přímo naopak. Hostům stačili dva rychlé brejky do odkryté obrany domácích a ujali se tak překvapivého vedení 0:2. Nejdříve Formánek přešel lehce přes Zemana a poté Prostřední ze sólového nájezdu dokonale zmrazil domácí. Nymburským se podařilo snížit ještě do první sirény Turinským. Vzápětí mohl z obrovské šance vyrovnat Černý, ale gólman hostí Bundáček byl proti.
Začátek prostřední části hry poznamenala série vyloučení na obou stranách. Obě mužstva si tak vyzkoušela hru v početní převaze. Výhodu jednoho muže v poli však využili jen domácí. Zeman odčinil svou chybu z první třetiny a po samostatné akci vyrovnal na 2:2. Nymburk po vyrovnávací brance trochu polevil a tak se ke slovu dostali také hosté. Topol ani Pollák však na gólmana Kreminu nevyzráli.
Záverečné dějství se odehrávalo opět v duchu první třetiny. Nymburská převaha na ledě byla zřetelná, skóre však dlouho zůstávalo vyrovnané. Až v 53. min. protrhl střeleckou smůlu Jeník. Chrudimští obránci mu nechali jen trochu prostoru mezi kruhy čehož dokázal brilantně využít a střelou nad vyrážečku potřetí rozvlnil síť za hostujícím gólmanem. Ten o minutu později inkasoval ještě jednou když jej z úhlu překonal tečovanou střelou Lukeš. Lukeš svým gólem uklidnil spoluhráče a rozhodl o tom, že si Nymburk připíše do tabulky další tři body. Tentokrát ovšem velmi těžce vydřené.