NED Hockey Nymburk – HC David Servis Č. Budějovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

12. 10. 2016

V 7. kole druhé hokejové ligy nymburští hokejisté v domácím prostředí ovládli zápas s týmem z Českých Budějovic, kde vyhráli všechny tři třetiny.

Hned v úvodu Nymburk vyvinul tlak na hostující tým, usadil se v útočném pásmu a pokoušel se vstřelit úvodní branku. Hosté se nechávali často vylučovat, a tak v 11. minutě otevřel skóre zápasu v přesilové hře domácí obránce Jakub Loučka, který doklepl puk do branky po střele Ondřeje Kříže. Poté domácí tým opět diktoval tempo hry, ale branku vstřelit již nedokázal. Na začátku druhé třetiny se podařilo navýšit skóre po skrumáži před brankou Spáčila, konkrétně se trefil Daniel Arnošt. O chvíli později ve 26. minutě hrál domácí tým opět v početní výhodě a znovu toho využil. Domácí hráči v útočném pásmu předvedli pěknou akci, kterou dokončil střelou do odkryté branky obránce Petr Pýcha. Nymburští hokejisté stále drželi puk na svých holích a pokoušeli se ohrozit Spáčilovu branku. Ve 28. minutě z nenápadného útoku překvapil domácího gólmana hostující Milan Šesták, který střelou zápěstím trefil šibenici. Rázem se tempo hry přelévalo z jedné poloviny na druhou a diváci mohli vidět pohledný hokej. Ve třetí třetině se hra zklidnila a domácí tým spíše kombinoval a snažil se, aby hostům puk příliš nepůjčoval, to se jim dařilo. Hrálo se v klidném tempu a bez zbytečných vyloučení. Hosté to zkusili bez gólmana v 58. minutě, kdy hráli 5 na 3, ale Karel Bičiště ze své obranné třetiny vyhodil puk backhandem přímo do středu branky hostí - 4:1. Diváci si mysleli, že toto byla poslední branka, kterou dnes viděli, ale mýlili se. O minutu později Ondřej Kříž ve správný moment opustil trestnou lavici, dostal puk a řítil se sám na Spáčila, kterého nepřekonal, ale puk se od betonů odrazil přímo k Danielu Arnoštovi, který svým druhým gólem dovršil skóre dnešního utkání na konečných 5:1.
Branky: 11. Loučka (Kříž, Stehlík), 23. Arnošt (Šimek), 26. Pýcha (Ječný, Eis), 59. Bičiště (Brázdil), 60. Arnošt (Kříž) – 28. Šesták (Summerauer)
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 5:1
Sestava Nymburka: Brázdil - Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Pýcha - Bičiště, Šimek, Eis - Arnošt, Stehlík, Josefus - Ječný, Čtvrtečka, Kuzďas

Hned v úvodu Nymburk vyvinul tlak na hostující tým, usadil se v útočném pásmu a pokoušel se vstřelit úvodní branku. Hosté se nechávali často vylučovat, a tak v 11. minutě otevřel skóre zápasu v přesilové hře domácí obránce Jakub Loučka, který doklepl puk do branky po střele Ondřeje Kříže. Poté domácí tým opět diktoval tempo hry, ale branku vstřelit již nedokázal. Na začátku druhé třetiny se podařilo navýšit skóre po skrumáži před brankou Spáčila, konkrétně se trefil Daniel Arnošt. O chvíli později ve 26. minutě hrál domácí tým opět v početní výhodě a znovu toho využil. Domácí hráči v útočném pásmu předvedli pěknou akci, kterou dokončil střelou do odkryté branky obránce Petr Pýcha. Nymburští hokejisté stále drželi puk na svých holích a pokoušeli se ohrozit Spáčilovu branku. Ve 28. minutě z nenápadného útoku překvapil domácího gólmana hostující Milan Šesták, který střelou zápěstím trefil šibenici. Rázem se tempo hry přelévalo z jedné poloviny na druhou a diváci mohli vidět pohledný hokej. Ve třetí třetině se hra zklidnila a domácí tým spíše kombinoval a snažil se, aby hostům puk příliš nepůjčoval, to se jim dařilo. Hrálo se v klidném tempu a bez zbytečných vyloučení. Hosté to zkusili bez gólmana v 58. minutě, kdy hráli 5 na 3, ale Karel Bičiště ze své obranné třetiny vyhodil puk backhandem přímo do středu branky hostí - 4:1. Diváci si mysleli, že toto byla poslední branka, kterou dnes viděli, ale mýlili se. O minutu později Ondřej Kříž ve správný moment opustil trestnou lavici, dostal puk a řítil se sám na Spáčila, kterého nepřekonal, ale puk se od betonů odrazil přímo k Danielu Arnoštovi, který svým druhým gólem dovršil skóre utkání na konečných 5:1.