1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Děčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

06. 03. 2015

Ve čtvrtém zápase prvního kola play off podlehnul Nymburk na domácím ledě týmu Děčína a je z play off vyřazen.

Nymburk nezačal utkání špatně a už ve 3. min. musel hostující brankář Lavinger zneškodňovat šanci Protivného. Z důležitého prvního gólu se však radovali hosté, když Vacek v přesilovce tečoval Filipovského nahození od modré mezi betony Brázdila. Nymburský nápor pak oslabila tři vyloučení, které domácí dokázali ubránit.
Ve druhé části se nymburským hokejistům podařilo zásluhou přesné rány Knesla vyrovnat. Pak však opět putovali krátce za sebou na trestnou dva domácí borci a hosté trestali. Dvojnásobnou početní převahu sice ještě nevyužili, ale v klasické přesilovce si najel za obránce Faigl a se štěstím překonal Brázdila. Nymburk odpověděl Eisovou tečí, větší šanci však měli opět hosté, poté co se v nájezdu objevil Vacek, který však mířil nad.
Nymburští bojovali, dřeli a snažili se o vyrovnání. Jejich snahu však několikrát utnul hlavní rozhodčí, který někdy poslal domácí za katr za zákroky, které považoval za fauly snad jen on sám. Častá oslabení brala domácím síly a při hře pět na pět jen těžko překonávali dobře pracující děčínskou defenzivu. Rozuzlení přišlo tři a půl minuty před koncem po chybě domácího Knesla. Puku se zmocnil Volráb, jehož střílenou přihrávku tečoval nechytatelně přesně do růžku Vacek a bylo prakticky rozhodnuto. Nymburk ještě zkusil šedesátivteřinovou power play, ale hosté všechny tři důležité bule ve vlastním pásmu vyhráli a vítězství udrželi.
Branky: 25. Knesl (Kříž, Šimek) – 4. Vacek (Filipovský, Hašek), 30. Faigl (Oliverius, Kuchynka), 57. Vacek (Volráb)
Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček
Vyloučení: 12:5, navíc Kříž (N) os. tr. do konce
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 330
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Knesl, Kříž, Kulich, Bičiště, Rittig, Herna – Eis, Král, Šimek – Protivný, Dulovec, Brzák – Velechovský, Dvořák, Kadlec

„Chtěli jsme zvítězit, ale bohužel se to nepovedlo. Chtěli jsme hrát bez faulů, ale nakonec jsme měli mraky vyloučených a s tím nelze uspět. První zápas první třetinu jsme neměli nikoho vyloučeného, tentokrát čtyři. Vyloučení stojí samozřejmě spousty sil, které pak v závěru chybí. Na zápas jsme se nevybodli. Chtěli jsme, bojovali jsme až do konce. Bohužel se musím také vyjádřit k výkonu rozhodčího, který utkání nezvládnul. Poprvé za svoji kariéru jsem šel po zápase za rozhodčím a řekl jsem mu, co si o jeho výkonu myslím. Jinak nelze než pogratulovat soupeři k postupu a popřát mu hodně štěstí v dalších zápasech play off,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace