1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Děčín 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

04. 02. 2015

Ve 29. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s týmem Děčína. Děčín potvrdil, že v posledních dnech hraje ve výborné formě a připsal si páté vítězství v řadě.

Nymburk nezačal dobře a už na konci druhé minuty se Matoušek musel červenat, když mu prošla, byť jemně tečovaná, rána mezi betony. Celá úvodní část přinesla hrstce diváků nezajímavý hokej, až v závěru třetiny ve hře čtyři na čtyři domácí špatně střídali, čehož hosté využili ke vstřelení druhé branky.
Prostřední třetina přinesla přeci jen zajímavější hokej a to především v podání nymburských hokejistů. Ti přidali na důrazu a bruslení a díky třem přesilovkám si udržovali prakticky celou periodu mírnou převahu. Tu však dokázali přetavit v jedinou branku, když těsně po skončení první početní převahy prostřelil děčínského brankáře Šticha domácí Eis a jeho pokus dorazil z brankové čáry do brány Brzák. Další gól už ale domácí nepřidali, i když vyrovnání viselo na vlásku. Naopak v závěru druhého dějství přišla chyba a Volráb vrátil hostům dvoubrankové vedení.
Ve 44. minutě dokázal využít zaváhání děčínské obrany nymburský Kříž a přeci jen ještě vrátil Nymburk do hry. Jenže ve zbytku zápasu předvedli domácí hokejisté obrovské chyby před vlastním brankovištěm, kde třikrát zůstali zcela nepokrytí hráči soupeře a děčínští tato pochybení nymburské obrany bez milosti třikrát potrestali.
Branky: 27. Brzák (Eis, Dulovec), 44. Kříž – 2. Kuchynka (Zdvořáček, Faigl), 19. Vacek (Hašek, Volráb), 39. Volráb (Hašek), 50. Chamrád (Chládek, Drnec), 53. Oliverius (Kuchynka, Kaltenböck), 57. Volráb (Hašek, Vacek)
Rozhodčí: Bejček – Lacko, Žídek
Vyloučení: 1:6
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 120
Třetiny: 0:2, 1:1, 1:3
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6
Sestava Nymburka: Matoušek – Rittig, Kříž, Kulich, Pokorný, Herna, Dvořák – Dulovec, Král, Eis – D. Protivný, Bičiště, Šimek – Kadlec, Wszolek, Brzák.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace