1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Děčín 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

11. 01. 2009

Ve 26. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Děčín a oplatil tak svému soupeři porážku z prvního zápasu. Skvělou formu potvrdil Martin Turinský, který se trefil potřetí v řadě za sebou.

Úvodní třetině dominovala obranná hra obou celků, takže ačkoli se hrál svižný hokej, vyložených šancí na obou stranách bylo minimum. Tu největší zmařil v 11. min hostující Filipovský, když krátce po skončení přesilovky netrefil prázdnou nymburskou branku.
Ve druhé části hry promrhali domácí dvě dvojnásobné přesilovky. Nejdříve nevyužili dvouminutovou a pak 48 vteřin trvající početní výhodu. Z gólu se však nakonec přeci jen radovali, když Šimkův průnik zakončil pohotovou dorážkou Vondrlík. Za dalších 12 vteřin obral hostujícího brankáře Zigmunda za brankou o puk Martinec a zvýšil na 2:0. Frustrovaný Zigmund odjel střídat, nahradil jej Zámostný, za dvě minuty se ale Zigmund do branky vrátil.
Na začátku třetí dvacetiminutovky našel Šimek v ideální pozici Turinského a ten třetí brankou v hostující síti pojistil vedení domácích. Ti vzápětí přidali zásluhou Nýče další gól, ten ovšem pro postavení hráče v brankovišti nemohl být uznán. Hosté se dočkali čestného úspěchu až v 54. min, kdy se jim podařilo využít přesilovku, ovšem Nymburk si už vítězství v klidu pohlídal. Hostům nepomohla ani závěrečná power play o kterou se pokusili.
Branky: 33. Vondrlík (Šimek), 33. Martinec (Šafář, Topič), 45. Turinský (Šimek, Vondrlík) – 54. Hříbal (Gergel (Bedan)
Rozhodčí: Wagner – Daněk, Prokop
Vyloučení: 9:7
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 280
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:1
Sestava Nymburka: Jágr – Vlach, Kaulfus, Švácha, Sem, Topič, Šafář – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Kadeřábek   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace