NED Hockey Nymburk - HC Děčín 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

13. 01. 2008

Tak se Nymburk konečně dočkal. Ve 24. kole druhé hokejové ligy porazil na svém ledě druhý tým skupiny západ Děčín. Navíc vůbec poprvé v sezoně nedostal gól. Přerušil tak černou sérii čtyř proher v řadě. Domácí hokejisté si připsali třetí nejlepší výsledek sezony. Po výhře 10:2 nad Velkým Meziříčím a 5:1 nad Pelhřimovem tentokrát zdolali rozdílem čtyř gólů nebezpečný Děčín.

Nymburk položil základ k výhře už v první třetině. V ní měl hlavně díky přesilovkám navrch Děčín. Vlastně od 5. do 13. minuty hrál Děčín téměř pořád přesilovku. Minutu dvacet dokonce pět na tři. Jenže to byl Nymburk který otevřel skóre. Druhou přesilovku Nymburka využil v čase 19:35 Sirotek. A to nebylo v první části vše! V době, kdy už někteří diváci stáli frontu na pivo a párek se tečí Křížovi rány trefil současně se sirénou Vondrlík.
Ve druhé části už byli Nymburští disciplinovanější, nenechávali se tolik vylučovat a se soupeřem vyrovnali hru. Navíc ve 35. minutě využil další přesilovku nejlepší střelec Nymburka Oldřich Nýč, který svojí střelou vymetl šibenici. Uběhly necelé čtyři minuty a Nymburk vedl už 4:0. Martinec obral o puk váhajícího obránce a mezi betony prostřelil brankáře hostí Zámostého.
Po tomto gólu bylo prakticky po zápase. Domácí hokejisté si hlídali vysoký náskok a soustředili se na obranu. Přestože Děčínští hráli v poslední třetině několikrát přesilovku (dvakrát pět na tři), výtečného Jágra už nepřekonali.
Branky: 20. Sirotek (Kříž, Nýč), 20. Vondrlík (Kříž), 35. Nýč (Fišer), 39. Martinec.
Vyloučení: 10:6, navíc Bedan (Děčín) 10 minut osobní trest.