1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Děčín 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

20. 02. 2016

V posledním kole základní části vyhrál Nymburk v domácím prostředí nad týmem Děčína. Domácí hokejisté vyhráli jen jednu ze tří třetin i tak se ale radují z vítězství.

Na úvodní branku zápasu nečekali diváci dlouho. Už v 5. min. našel Kuzďas Loučku a ten otevřel skóre zápasu. Na druhé straně zaváhal dvakrát v obrovské šanci děčínský Faigl a tak se radovali opět domácí. Král parádně přihrál Šimkovi a ten neměl problém překonat hostujícího Lavingera podruhé. Třetí gól přidal Protivný v samém závěru první třetiny a domácí tak měli po prvních dvaceti minutách slušný tříbrankový náskok.
Druhá třetiny se nesla ve znamení spousty vyloučení na obou stranách. Nejprve si několik přesilovek, včetně jedné dvojnásobné zahráli domácí, kteří si v nich vytvořili velký tlak, připravili si spousty střel, ale žádná z nich gólem neskončila. Pak se karta obrátila a byli to hosté, kteří hráli několik přesilovek, ale zpočátku se jim příliš nedařilo. V první dvojnásobné přesilovce jim dokonce ujel nymburský Stehlík, který ale svůj nájezd nedal. Druhou dvojnásobnou výhodu o dva muže už hosté využili dokonale. Nejprve při pět na tři snížil Sýkora a poté ve hře pěti proti čtyřem překonal Matouška Hašek. Náskok Nymburk se rázem během necelé minuty smrsknul na jedinou branku. Ještě do přestávky se ale pohotově prosadil Protivný a vrátil tak na nymburské hokejky klid.
V průběhu třetí třetiny si Nymburk zahrál čtyři přesilovky, ani jednu ale nevyužil a hosté opět trestali. Děčínští ujeli dva na jednoho, Zika parádně předložil puk Haškovi a ten snížil opět na rozdíl jedné branky. V závěru měli hosté ještě možnost dvou přesilovek, ale ani jim už se nepodařilo nabídnuté šance využít a tak utkání skončili těsným vítězstvím domácích.
Branky: 5. Loučka (Kuzďas, Rittig), 9. Šimek (Král, Saňa), 20. Protivný (Knesl), 40. Protivný (Eis, Pýcha) – 38. Sýkora (Hříbal), 39. Hašek (Kaltenböck, Oliverius), 53. Hašek (Zika)
Rozhodčí: Jechoutek – Tasch, Beránek
Vyloučení: 10:10
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 230
Třetiny: 3:0, 1:2, 0:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Saňa, Kříž, Pýcha, Knesl, Rittig, Novák – Šimek, Král, Stehlík – Eis, Protivný, Smejkal – Loučka, Jindra, Barbora – Kuzďas

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace