1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Děčín 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

28. 02. 2015

V prvním zápase prvního kola play off zvítězil Nymburk na domácím ledě nad týmem Děčína a v sérii hrané na tři vítězná utkání se tak ujal vedení 1:0. V divácky atraktivním utkání velmi slušné úrovně, předvedli nymburští hokejisté domácímu publiku jeden ze svých nejlepších výkonů letošní sezóny a zaslouženě zvítězili.

Nymburk se nijak nezalekl svého soupeře, kterého zasáhl závěr základní části v nebývalé formě a už ve 4. min. měl obrovskou šanci Dulovec, kterému před prázdnou bránou přeskočil puk hokejku. Hosté odpověděli závarem před Brázdilem, který však domácí ustáli a okamžitě z protiútoku neuspěli v obrovské šanci Eis s Králem. V 15. min. se vyznamenal hostující brankář Lavinger, který po námazu svého obránce musel likvidovat tutovku Eise. Chvíli nato se už domácí přeci jen radovali. Protivnému utekl puk z hokejky, ale pro nymburské to nebylo  to na škodu, neboť zaskočený Lavinger již nestačil zareagovat. Krátce nato ujel po křídle Eis a bylo to dva nula. Přesně po jedenácti vteřinách přidal další branku Šimek a domácí šli do třígólového vedení.  
Na začátku druhé třetiny nedůrazně zakončil v přesilovce svoji tutovku hostující Vlček, čehož krátce nato hosté litovali. V té samé přesilovce totiž obral nymburský Brzák hostujícího obránce o puk a svůj nájezd proměnil ve čtvrtý zásah v děčínské bráně. Domácí pak nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku, v níž nedokázal Dulovec zamířit do odkryté branky. Hosté zahrozili Haškovou tečí, která skončila na tyči nymburské branky, podobně se vedlo na druhé straně Bičištěmu, jehož pokus taktéž olíznul tyčku.
V závěrečné periodě se neprosadil v dobré příležitosti hostující Fajgl, ovšem za několik okamžiků se hosté přeci jen mohli radovat, když Kaltenböck potrestal nymburské vyloučení. Další branku však již hosté nepřidali a když se pět minut před koncem trefil nymburský kapitán Král, bylo o vítězi rozhodnuto.
Branky: 17. Protivný (Šimek, Kulich), 18. Eis (Knesl, Velechovský), 18. Šimek (Bičiště), 24. Brzák, 55. Král (Eis, Velechovský) – 50. Kaltenböck (Chamrád)
Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Špringl
Vyloučení: 6:5
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 280
Třetiny: 3:0, 1:0, 1:1
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 5:1
Sestava Nymburka: Brázdil – Knesl, Kříž, Kulich, Bičiště, Rittig, Herna – Velechovský, Král, Eis – D. Protivný, Dulovec, Šimek – Pokorný, Dvořák, Brzák

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace