NED Hockey Nymburk – HC Draci Bílina 11:1 (5:0, 5:0, 1:1)

17. 11. 2015

V 16. kole druhé hokejové ligy nymburští hokejisté na domácím ledu rozstříleli tým z Bíliny.

Do zápasu vešel domácí tým jako favorit, což se potvrdilo hned v úvodu zápasu. Nymburk držel puk na svých holích a snažil se o ohrožení hostující branky. Ovšem hosté hrozili z rychlých protiútoků, které měli dosti nebezpečné. V 8. minutě napřáhl od modré hostující David Cvrk a hned v úvodu orazítkoval břevno domácí branky. Ale hned na to v 9. minutě otevřel skóre domácí Josef Saňa, který využil přesilovou hru a dokázal od modré čáry dostat puk za záda hostujícího brankáře. V čase 13:46 přišel velice kuriózní okamžik, když se vysypalo jedno plexisklo a zápas musel být na 15 minut přerušen. Domácím pauza prospěla, neboť 8 vteřin po zahájení hry zvýšil Saňa na 2:0. Do konce první třetiny vstřelili domácí ještě další tři branky, když se jednou prosadil Protivný a dvakrát kapitán Šimek.
Druhá třetina začala hned po první, kvůli již zmiňované pauze v průběhu třetiny. Do následujícího dějství vstoupili hosté s jednou změnou - Ivo Horák nahradil v brance Vladyslava Slysusarchuka, který v první třetině inkasoval hned 5 branek. V úvodu se podařilo domácímu týmu vstřelit rychlé dvě branky, o které se postarali Jan Jindra s Janem Stehlíkem. Dále se hrálo v mírném tempu, které ale stále určoval domácí tým. Do konce třetiny se podařilo Nymburku vstřelit ještě tři branky a do šaten se tak šlo s průběžným výsledkem 10:0.
Třetí třetina už se jen dohrávala, domácí tým se snažil ještě navýšit skóre, což se povedlo kapitánu Šimkovi, který dal již svůj čtvrtý gól v tomto zápase. Hostům se přece jen podařilo vstřelit v polovině třetí třetiny symbolický gól, když na brankáře postupoval sám hostující Trubenekr, ale domácí gólman Dominik Frodl ho betonem dokázal vychytat, avšak na dorážku nohou Dominika Štěpky už byl krátký. V poslední desetiminutovce se nic závažného nestalo a 3 body zůstávají v Nymburce.
Branky: 9. Saňa (Ječný), 14. Saňa (Bičiště), 17. Šimek (Stehlík, Bičiště), 19. Protivný (Čapek, Pýcha), 20. Šimek (Stehlík, Kříž), 23. Jindra (Kříž, Barbora), 25. Stehlík (Bičiště), 31. Brzák (Michálek, Ječný), 35. Šimek, 37. Knesl (Protivný), 47. Šimek (Bičiště, Saňa) – 50. Štěpka (Trubenekr)
Rozhodčí: Kika A. – Špringl R., Pechánek J.
Vyloučení: 3:5