1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Draci Bílina 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

22. 02. 2014

V posledním kole základní části prohrál Nymburk v domácím prostředí s předposlední Bílinou. Za celou sezónu zvítězila Bílina na hřištích soupeřů jen jednou. Jednou k tomu přidala vítězství na nájezdy a dvakrát získala alespoň bod za remízu. Druhé tříbodové vítězství získala na ledě v Nymburce.

Bílina nutně potřebovala k jistotě záchrany alespoň bod, naopak Nymburk potřeboval body k zisku co nejvýhodnější pozice pro vstup do play off. O náboj utkání tedy bylo postaráno.
Přesto první třetina nabídla hokej podprůměrné úrovně. Nymburk se dostal rychle do vedení, pak se ale při hře ve čtyřech na obou stranách obtočil kolem nymburské branky Hartman a bylo vyrovnáno.
Druhá třetina přinesla přeci jen zajímavější okamžiky. Šance se střídaly na obou stranách. Nejprve zachránil Nymburk fantastickým zákrokem brankář Bílek, vzápětí Dulovcova sražená střela orazítkovala tyč Bílinské branky. A hned nato vyčapal nymburského Kříže brankář Melichar. Ve 14. min. dostal Nymburk výhodu přesilové hry a už po devíti vteřinách se radoval z gólu Dvořák, který jemnou tečí překonal hostujícího gólmana. Krátce nato ve vlastním oslabení obral o puk hostujícího obránce Král a Šimek již neměl problém zakončit do odkryté branky.
Na začátku třetí části mohl nymburský kapitán Král přidat další branku, když se rozhodl zakončit nájezd tři na jednoho sám tvrdou ranou, ovšem Melichar jeho pokus zneškodnil. Vzápětí ale nastal totální kolaps v obranných řadách Nymburka. Kasal vystřelil od modré, Králem nedůrazně bráněný Hrubant těsně před Bílkem změnil směr puku a domácí brankář byl bez šance. Ještě v téže minutě putoval domácí Procházka na trestnou za vyhození puku a hosté po 13 vteřinách v přesilovce vyrovnali. Za další minutu přišel ve vlastním pásmu o puk Král a Machulda pohotovou ranou poslal Bílinu do vedení. Za další dvě minuty využili hosté další přesilovku a domácí rázem prohrávali o dvě branky. Po oddechovém čase se Nymburk snažil ještě vývoj utkání zvrátit, jenže výsledkem byl jen neuznaný gól Krále, který byl poté za protesty vyloučen.
Branky: 4. Dulovec (Sirotek, Šimek), 34. Dvořák (Kříž, Král), 36. Šimek (Král) – 11. Hartman, 46. Hrubant (Kasal), 46. Přeučil (Hrubant), 47. Machulda, 49. Hartman (Procházka)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 8:6, navíc Král (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:2
Oslabení: 1:0
Diváci: 150
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:4
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5
Sestava Nymburka: Bílek – Cicvárek, Kříž, Procházka, Herna, Zasydkovych, Kuzďas – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Sirotek, Šimek – Protivný, Tregl, Chvojka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace