1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Draci Bílina 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)

18. 10. 2014

V 7. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk v prodloužení nad Bílinou.

Bílina se ukázala jako nepříjemný protivník, se kterým měli domácí nečekaně mnoho práce. Nymburští nastoupili do zápasu ležérně a v 7. min. je za to soupeř potrestal úvodním gólem. Vyrovnat mohl Protivný, který krásně blafákem zmátnul brankáře, ale do odkryté branky nezamířil.
V divácky nepříliš atraktivním zápase odskočili hosté ve 28. minutě již na dvoubrankový náskok, když nájezd tři na jednoho zakončoval Hlinka. Domácím se podařilo vzápětí snížit, poté co Stehlík zamířil přesně pod víko bezmocného brankáře Horáka. Na konci druhé části hry, ale hosté vedli znovu o dvě branky, když Brázdilovi propadnul puk skrz výstroj těsně za brankovou čáru.
Pozdní nástup do závěrečné třetiny se hostům nevyplatil. Už po 23 vteřinách využil přesilovku střelou po ledě od modré Kříž a když dvě minuty nato zakončoval Bičiště krásnou souhru Šimka a Protivného, bylo vyrovnáno. Osm minut před koncem fauloval domácí obránce Košař unikajícího Petráše, jenže nařízené trestné střílení hostující hráč neproměnil. Vzhledem k tomu, že ani jeden tým už se do konce základní hrací doby neprosadil přišlo na řadu prodloužení. V něm vybojoval v roku puk Šimek, který přesnou přihrávkou našel mezi kruhy Bičištěho, jenž rozhodnul o vítězství domácího týmu.
Branky: 29. Stehlík (Král), 41. Kříž (Pilař), 43. Bičiště (Šimek, Protivný), 63. Bičiště (Šimek) – 8. Salač (Böhm), 28. Hlinka (Zika, Markulinec), 36. Zika (Hlinka, Bittner)
Rozhodčí: Battěk – Marek, Doležal
Vyloučení: 2:6, navíc proti Nbk nařízeno TS, Kunrt (B) trest do konce utkání
Využití: 1:0
Diváci: 157
Třetiny: 0:1, 1:2, 2:0 – 1:0
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace