NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0)

16. 12. 2001

V dalším kole nadstavbové části přivítal Nymburk na svém ledě havlíčkobrodské Rebely. V předcházejících dvou zápasech odešli nymburští vždy poraženi, dokonce nevstřelili hráčům z Vysočiny ani gól a měli jim tak co oplácet. Gólman hostí však exceloval i tentokrát. Jednou sice kapituloval, přesto ale dovedl svůj tým ke třetí výhře ve vzájemných zápasech.

Branky: 38. Jelínek (Bartoníček, Krejčík) - 9. Vantuch (Plachý), 63. Třetina (Mejzlík)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 6:5
Využití: 1:0
Diváků: 550
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Zeman, Kosejk, Kos, Krejčík, Nedbal, Halouska - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Bartoníček, Skořepa, Jelínek - Čech
Třetiny:
0:1, 1:0, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2

O první vzruch v zápase se postarala už ve 2. min. druhá pětka domácích, když zatlačila svého soupeře v obranném pásmu, z obrovského závaru ovšem Stráník neinkasoval. Naopak v 9. min využili hosté první vážnější šanci ke vstřelení gólu. Kosejkovu špatnou rozehrávku zachytil Plachý a Vantuch se sám před Kreminou nemýlil. Hosté hrozili i dále. Vlk to zkoušel střelou z buli a Včela jen těsně bombou minul.
Hned po návratu z kabin se domácí radovali z vyrovnání, jenže Stolín Bartoníčkovu gólovou dorážku neuznal pro postavení hráče v brankovišti. Obě mužstva pak dostala možnost dvou přesilovek ale gólmani prokazovali své umění. Až další početní převahu přetavili domácí v gól. Bartoníček střílel od modré a Jelínek dorážkou vyrovnal na 1:1.
V závěrečné části se hráči obou mužstev snažili strhnout vítězství na svou stranu. Na nymburské straně si vytvořil příležitost Kocman z hostí nejvíce vystrašil Kreminu dvakrát Třetina. Šance měli i hostující Heřmanský a Vantuch. V poslední minutě řádné hrací doby vyrazili domácí na zteč ovšem vynikající Straník kryl postupně šance Skořepy, Turinského i Langera.
Dva body za vítězství v prodloužení získal pro svůj tým hostující Třetina. Tomuto gólu však předcházela zcela evidentní vysoká hůl jednoho z hostující hráčů, kterou dokonce jeden z čárových sudí signalizoval, ovšem neodpískal. Domácím už zbyly jen marné protesty.