1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

14. 01. 2004

Ve 26. kole druhé hokejové ligy přivítali Nymburští hokejisté na svém ledě hráče Havlíčkova Brodu. Návštěvníci středečního zápasu byli svědky výborného hokeje v podání obou mužstev. Ani na jedné straně nechyběla agresivita, rychlé bruslení a především snaha strhnout vítězství na svoji stranu. To se nakonec podařilo hostím. Nymburku nepomohl alespoň k remíze ani jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Nutno ovšem dodat, že domácí měli v zápase obrovskou smůlu. Celkem pětkrát se totiž jejich střely zastavily na tyči!

Ve 26. kole druhé hokejové ligy přivítali Nymburští hokejisté na svém ledě hráče Havlíčkova Brodu.
NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Návštěvníci středečního zápasu byli svědky výborného hokeje v podání obou mužstev. Ani na jedné straně nechyběla agresivita, rychlé bruslení a především snaha strhnout vítězství na svoji stranu. To se nakonec podařilo hostím. Nymburku nepomohl alespoň k remíze ani jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Nutno ovšem dodat, že domácí měli v zápase obrovskou smůlu. Celkem pětkrát se totiž jejich střely zastavily na tyči!
Úvod zápasu začali hosté ve velkém stylu a už po minutě a půl se radovali z gólu, když Pavliš dorazil puk za Kreminova záda. Nymburk zůstal po gólu na chvilku zaskočen, ale už v 10. min. byl stav vyrovnán. V přesilovce totiž z úhlu propálil Nováka Turinský. Vzápětí se od modré napřáhl Kosejk a bombou poprvé rozezvučel tyč branky hostí.
Také v prostřední třetině byli diváci svědky skvělého hokeje. Obě mužstva se hnala do útoku, navíc se na ledě objevily i dvě bitky a tak si diváci přišli na své. Druhou tyč nastřelil po velkém tlaku v přesilovce čtyři na tři Kos. Gól však padl na druhé straně. Včela, naskakující z trestné lavice se dostal uprostřed hřiště k puku a i když byl Krejčíkem hákován už modré čáry dokázal v pádu překonat Kreminu. Vzápětí musel Kremina likvidovat dva nebezpečné pokusy Kubáta. V přesilovce hostí však přeci jen kapituloval, když byl krátký na Finkovu dorážku. 
V závěrečné třetině výkon Nymburka gradoval. Hosté jen čekali na modré čáře a bránili se jednomu útoku domácích za druhým. A opět jim pomáhala i branková konstrukce. V páté minutě se do ní během deseti vteřin trefili Jágr s Hnátem. Skvělé individuální průniky předváděl i Turinský, který si z havlíčkobrodských hráčů dělal slalomové tyče. Hosté ovšem v čele s gólmanem Novákem odolávali. Branka byla pro nymburské i nadále zakleta. Další břevno nastřelil po obrovské hrubce hostující obrany agilní Turinský a k brance nevedla ani minutová power play.
Branky: 10. Turinský (Langer, Vítů) - 2. Pavliš (Krajíček, Duben), 35. Včela P. (Roháčik), 39. Fink (Včela O.)
Rozhodčí: 
Vyloučení: 6:8, navíc Cachnín 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 450
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, Bartoníček - Jágr, Hnát, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Švejda, Kadeřábek - Neugebauer, Toma

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace