1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 1:4 (1:1, 3:0, 0:0)

20. 02. 2006

Ve 2. zápase 2. kola prohrál Nymburk doma s Havlíčkovým Brodem. Jen v první třetině dokázal hrát Nymburk s hosty vyrovnanou partii. V prostřední části dostali hosté trochu více prostoru a třemi góly rozhodli o vítězství.

První velkou šanci zápasu zmařil domácí Šimek, když mu v oslabení nahrál přímo na hokejku Roháčik, ovšem Neruda jeho minelu napravil. Podobnou chybu předvedl vzápětí na druhé straně Král, ovšem ani Havel ji nedokázal využít. Úvodní gól tak padl až v přesilovce domácích když Křížovu ránu od modré nadvakrát dorazil Toma. Těsně před první přestávkou se hostům také v přesilovce podařilo zásluhou Cachnína vyrovnat. Domácí hráči protestovali, že gól padl nohou, hlavní rozhodčí jej však uznal.
Další branku přidali hosté na začátku prostřední třetiny. Havel vystřelil přes obránce a Novákova lapačka na jeho střelu nedosáhla. Nymburk odpověděl Šimkovu bombou, která zasáhla Nerudu do ramene a po níž se hostující gólman jen těžko zvedal. Převaha hostů však postupně narůstala. Šance Sedláčka a Šulce stačil Novák ještě zlikvidovat, na Žákovu dorážku Roháčikovi střely už ale nestačil. Čtvrtý gól přidal v závěru třetiny opět v přesilovce střelou od modré Roháčik.
V poslední dvacetiminutovce zahřívali nymburští hráči trestnou lavici až příliš nato, aby se proti dobře hrajícím hostům zmohli alespoň na snížení. Zaujala jen rána Malého, po níž se opět do ramene zasažený Neruda dlouho nemohl zvednout. Na druhé straně zlikvidoval sólo Čermáka Novák.
Branky: 14. Toma (Kříž, Šimek) – 20. Cachnín (Havel), 23. Havel (Čermák), 34. Žák (Roháčik), 38. Roháčik (Mečiar, Endál)
Rozhodčí:
Vyloučení: 12:11, navíc Turinský, Kosejk (oba N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:4
Sestava Nymburka: Novák - Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Kaulfus, Krejčík – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Šimek, Lukeš – Červinka, Turinský, Toma       
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace