NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

17. 11. 2016

V 15. kole nymburští hokejisté nezvládli utkání s hokejisty z Havlíčkova Brodu a poprvé v této sezóně ztrácí body na domácím stadionu.

Od úvodní bule uběhlo pouze 13 vteřin a hosté se mohli radovat. Po rychlé kombinaci před Brázdilovou brankou otevřel skóre utkání hostující Patrik Přidal. Uběhly dvě minuty a diváci mohli vidět další branku, o kterou se postaral Tomáš Semrád, takto vstoupit do utkání domácí tým rozhodně nechtěl. V 8. minutě jel domácí obránce Aleš Knesl sám na gólmana hostí, když byl hákován právě autorem druhé havlíčkobrodské branky a hlavní rozhodčí správně nařídil trestné střílení. Bohužel nymburský hráč nedokázal samostatný nájezd proměnit a skóre se už do konce první třetiny nezměnilo. Do druhé části utkání vešli hosté opět skvěle, dostávali se často do zakončení a měli více šancí ke vstřelení další branky, nežli domácí hráči z Nymburka. Ve 28. minutě skvěle hrající první lajna hostujícího týmu se postarala o další branku v zápase a navýšili stav utkání na 3:0. Za nedlouho ve 33. minutě si našel volné místo David Kozlík před brankou a střelou z velkého úhlu pod břevno navýšil skóre utkání na 4:0. Domácímu týmu se podařilo snížit nepříznivý stav, když v přesilové hře vstřelil branku Daniel Arnošt. Tento gól nakopl domácí hráče a ti začali hrát úplně jiný hokej, než v předchozích minutách, ale bohužel se jim z tohoto tlaku nepodařilo snížit. Na začátku třetí periody si počkal na krásně načasovanou přihrávku hostující Lukáš Endál a při nájezdu nikým neatakovaný při blafáku upadl, ale i tak se mu podařilo dostat kotouč za záda Brázdila. Po této brance bylo již rozhodnuto a zápas se jen v mírném tempu v klidu dohrával. V 56. minutě se ještě hostům podařilo vstřelit poslední branku v tomto zápase, když po dorážce se trefil Luboš Voříšek, který upravil stav utkání na konečných 1:6.
Branky: 35. Arnošt (Kříž) – 1. Přidal (Endál, Třetina), 3. Semrád (Endál, Třetina), 28. Endál (Třetina, Přidal), 33. Kozlík, 43. Endál (Kulhánek), 56. Voříšek (Kulhánek, Michálek)
Rozhodčí: Hodač Jan – Žídek Ondřej, Horažďovský Daniel
Vyloučení: 3:5 + Semrád M. - TS