NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

26. 01. 2003

Ve 31. kole druhé hokejové ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě hráče z Havlíčkova Brodu. Utkání, které se hrálo ve vysokém tempu nakonec rozhodl domácí gólman Kremina a také střelecká nemohoucnost hostí. Ti si v zápase vytvořili několik vyložených šancí, ale Kremina vše pochytal a když už byl přeci jen překonán, zachránila ho dvakrát branková konstrukce.

Utkání začalo dramaticky. Už ve 2. minutě ujel v samostatném nájezdu hostující Fink, ovšem Kremina jeho sólo zlikvidoval. Vzápětí vystřelil na druhé straně Vrbata a Novák poprvé inkasoval. Pak si několik šancí vytvořili hosté, další sólový nájezd nedal Pavliš, toho ovšem v poslední chvíli stihl faulovat Kosejk a rozhodčí Kubeš trochu překvapivě nenařídil trestné střílení, ale pouze dvě minuty trestu. Nymburští však přežili tuto i další přesilovku soupeře a sami udeřili. Krátce před přestávkou šel důrazně Skořepa za svojí střelou a sám ji dorazil jednou rukou za Novákova záda - 2:0.
Do prostřední třetiny nahradil Nováka v brance hostí Straník, ovšem tlak Nymburka v rozmezí 32. až 36. minuty ustál a tak se šlo podruhé do kabin za nezměněného skóre.
Nejvíce vzruchu přinesla závěrečná třetina. Nymburk se totiž dlouho musel bránit ve třech. Nejprve byl vyloučen ve 42. min Turinský pak P. Zeman a nakonec Kosejk. Ten dokonce na 2+2 minuty. Hosté si vzali oddechový čas a dlouhé minuty obléhali Kreminovu branku. Domácí gólman však čaroval, naopak smůlu si vybíral hostující Bukáček. Nejprve mířil do tyče a o minutu později trefil břevno. Po přestálém oslabení měli také domácí možnost přesilovek, ale ani Straník se překonat nenechal. Naopak Kremina musel likvidovat po Havlíkově chybě vyloženou šanci agilnímu Bukáčkovi. Ještě v 55. minutě se museli Nymburští bránit dalšímu oslabení, ovšem hostům pozornou obranou nic nedovolili a svůj náskok v pohodě ubránili.
Branky: 2. Vrbata, 19. Skořepa (Kos)
Rozhodčí: Kubeš - Geisler, Ludvík
Vyloučení: 10:7, navíc Cachnín (HB) 10 min. os. tr.