1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

10. 11. 2002

V 15. kole 2. ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě první tým tabulky - hráče z Havlíčkova Brodu. Domácí podali bezchybný výkon a připsali si další tři body za vítězství 2:1.

V 15. kole 2. ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě první tým tabulky - hráče z Havlíčkova Brodu. Domácí podali bezchybný výkon a připsali si další tři body za vítězství 2:1. 
O osudu utkání rozhodly přesilovky. Všechny tři góly v utkání totiž padly při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Domácí hráči přetavili v gól hned druhou početní výhodu. Skóre zápasu otevřel Skořepa, když využil Jágrovu přesnou přihrávku zpoza branky. 
V úvodu druhé části hry předvedl pěkný slalom mezi nymburskými hráči havlíčkobrodský Bukáček a svůj průnik zakončil střelou do tyče. V 26. min. dostal Nymburk možnost hrát třetí přesilovku a také tu využil. Bartoníček napřáhl od modré a bombou zvýšil na 2:0. Vzápětí ovšem fauloval a Duben opět snížil na rozdíl jediné branky. Hosté po gólu ožili, měli více ze hry, ale vyloženou příležitost ke skórování si nevypracovali.
V poslední dvacetiminutovce měli opticky více ze hry hosté, ovšem nymburská defenzivní činnost byla bezchybná. Přestože havlíčkobrodští měli puk více na svých hokejkách největší dvě šance si nakonec vypracovali domácí. Vedení mohl pojistit z Jeník, svoji příležitost ovšem zakončil nepochopitelnou střelou mimo tyče Novákovi branky. Závěr už si domácí takticky pohlídali a nakonec mohli ještě přidat třetí gól, ovšem Vrbatův pokus skončil na tyči.
Branky: 12. Skořepa (Jágr, Hnát), 26. Bartoníček (Dvořák) - 27. Duben (Zmrhal)
Rozhodčí: 
Vyloučení: 3:5, navíc Ščepka (HB) 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, M. Zeman, Kos, Neugebauer, Dvořák, Bartoníček - Langer, Hlinka, Toma - Jeník, Turinský (od 21. Vrbata), Černý - Hnát, Skořepa, Jágr.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace