1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

18. 09. 2005

V prvním mistrovském zápase nové sezóny porazil Nymburk doma v napínavém utkání havlíčkobrodské rebely.

NED Hockey Nymburk – HC Havlíčkův Brod 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
V utkání velmi dobré úrovně se domácím nadmíru vydařila první třetina, ve které se ujali třígólového vedení. Nymburským pomohla k vedení nedisciplinovanost hostí. V sedmé minutě v ponechané výhodě totiž podrazil Malého v úniku Roháčik a Nymburk měl rázem dvouminutovou přesilovku pět na tři. Tu Malý po půlminutě využil a dostal Nymburk do vedení. Už při hře v pěti přidal další gól Král, který tak dlouho v útočné třetině nevěděl co s pukem, až jej uklidil do branky. Potřetí rozvlnil síťku za Nerudovými zády Zeman, který ranou od modré přesně vymetl horní růžek.
Po bezbrankové druhé třetině, ve které domácí nastřelili Dvořákem a Culkou dvě tyče se dočkali diváci dalšího gólu až v 47. min. Roháčik pálil od modré a Žák tečí nedal Novákovi šanci. Stejná situace se opakovala i minutu před koncem. Žák opět tečoval Roháčikovu ránu a hosté rázem notně zdramatizovali závěr utkání. Obě mužstva si vybrala oddechový čas, hosté odvolali z brány Nováka, který po první třetině nahradil Nerudu. Havlíčkobrodským však risk nevyšel. Zeman si po vyhraném buly počkal na správný okamžik a přes celé hřiště pečetil výsledek střelou do prázdné brány.
Branky: 8. Malý (Kosejk), 12. Král (Kosejk), 19. Zeman (Král), 60. Zeman (Král) – 47. Žák (Roháčik), 59. Žák (Roháčik)
Rozhodčí: Jílek – Lhotský, Svoboda
Vyloučení: 6:7
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 400
Třetiny: 3:0, 0:0, 1:2
Vývoj skóre: 3:0, 3:2, 4:2
Sestava Nymburka: Novák – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček, Kaulfus – Dvořák, Král, Malý – Culka, Šimek, Pešek – Jágr, Turinský, Lipták
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace