NED Hockey Nymburk - HC Havlíčkův Brod 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

09. 11. 2003

Ve 13. kole druhé národní hokejové ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě hráče z Havlíčkova Brodu. Dramatické utkání rozhodly přesilovky. Zatímco hosté nevyužili ve druhé třetině ani jednu ze tří dvojnásobných přesilovek, Nymburk v nich definitivně rozhodl. Nymburský gólman Kremina udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Ve 13. kole druhé národní hokejové ligy přivítali nymburští hokejisté na svém ledě hráče z Havlíčkova Brodu.
Domácí začali utkání ve vlažném tempu a první střelu vyslali na Nováka až v 15. min. Ovšem již třetí rána mezi tyče skončila v síti. Bartoníček napřáhl od modré, Novák jen vyrazil před sebe a Švejda otevřel skóre zápasu. Hosté zahrozili až v závěru první třetiny. Kremina neudržel Klepetkovu ránu a puk se zastavil na čáře, Nymburský gólman jej však stihl včas ukrýt pod svoji lapačku a zabránil tak případné dorážce.
Ve druhé dvacetiminutovce sehrál Nymburk nejprve tragicky přesilovku pět na tři, vzápětí však využil signalizovanou výhodu Švejda, když dorazil Krupkovu ránu podruhé do sítě hostujícího gólmana. Po druhém gólu se hosté zvedli a Žák mohl snížit, z mezikruží však netrefil prázdnou nymburskou svatyni. Domácí pak přežili tři dvojnásobné přesilovky soupeře, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.
Hned na začátku poslední třetiny totiž Krupka zvýšil na 3:0. V pětiminutové přesilovce přidali domácí další dva góly a vyhnali Nováka z branky ven. Tři góly v pěti minutách hosté neunesli a rozhodčí tak posílal jednoho havlíčkobrodského hráče za druhým na trestnou lavici. Hosté hráli dlouhé minuty jen ve třech a domácí toho využili šestým gólem. Těsně před koncem však pokazil jinak dobrý dojem ze hry zbytečným faulem domácí Bartoníček a inkasoval trest 5 plus do konce utkání. Rozhodčí Vokřál udělil v zápase celkem 108 trestných minut.
Branky: 16. Švejda (Bartoníček), 29. Švejda (Krupka), 41. Krupka (Vítů), 44. Kadeřábek (Krupka), 45. Krupka (Krejčík), 54. Kos (Jágr)
Rozhodčí: Vokřál - Machač, Petr
Vyloučení: 8:11, navíc Kosejk (N), Třetina (HB) 10 min. os. tr., Klepetko (HB), Bartoníček (N) 5+dku.