1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Hvězda Praha 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

21. 11. 2004

V 19. kole 2. hokejové ligy porazil Nymburk doma Hvězdu Praha.

V 19. kole 2. hokejové ligy porazil Nymburk doma Hvězdu Praha.
NED Hockey Nymburk – HC Hvězda Praha 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Hvězda Praha potvrdila vzrůstající formu a Nymburk řádně potrápila. Domácí nejprve otočili nepříznivý stav na svoji stranu, ale po vyrovnání museli znovu o výhru tvrdě bojovat. Nakonec strhli vedení na svoji stranu až v úplném závěru utkání.
Nymburk začal zápas pětiminutovým náporem. Na jeho konci však nebyl gól v brance Hvězdy, ale v síti Kreminy, když Ambroz nadvakrát překonal domácího gólmana. Vzápětí měl možnost Nymburk při přesilovce vyrovnat, ovšem početní převahu zahráli domácí tragicky. Nejprve jim ujel v oslabení Würtherle, který ještě Kreminu nepřekonal, ovšem současně s koncem trestu Kaly se trefil opět Ambroz a Hvězda vedla překvapivě 0:2.
Domácím se však v prostřední třetině podařil během čtyř minut dokonalý obrat. Ten začal Jágr, který zpoza branky překvapil Houdka. Vyrovnat se podařilo Langhammerovi, jenž zužitkoval skvělou spolupráci Bartoníčka s Jágrem a vedení na stranu domácích strhl Krejčík, kterému připravil gól důrazný Lipták. 
Dobře hrající Hvězda se však nevzdávala a na začátku závěrečné části hry se jí podařilo vyrovnat. M. Zeman vyrobil kiks na obranné modré, který Vacek potrestal nekompromisní ranou pod břevno Kreminovi branky. Spousty vzruchu na ledě se pak odehrálo v 52. min., kdy po střele Langhammera skončil puk za zády Houdka. Puk po jeho střele však prošel do branky dírou v síti a tak hlavní rozhodčí Svoboda branku neuznal. Domácí však nakonec přeci jen urvali vítězství na svoji stranu. Celý zápas disciplinovaně hrající hosté se v závěru dopustili dvou faulů a nestor ledových hřišť, před měsícem čtyřiačtyřicetiletý Kosejk, bombou od modré zajistil ve dvojnásobné přesilovce Nymburku tři body.
trenér Nymburka Stanislav Bednář po utkání: "Utkání jsme začali dobře, vytvořili jsme si počáteční nápor, ovšem pak přišly dvě chyby a prohrávali jsme dva nula. Během utkání se však ukázala bojovnost našich hráčů, kteří šli za vítězstvím. Dnešní vítězství bylo doslova vybojované. Trochu se nám vytratila ze hry lehkost a klid ve finální přihrávce. Z toho pramenila krkolomná hra. Vážím si však toho, že hráči dokázali nepříznivý vývoj otočit a utkání vyhrát. Je třeba se z takovýchto zápasů vzít ponaučení, že když se nedaří, dá se i velkou bojovností a zarputilostí ke třem bodům dojít. Co se týče soupeře, musím ho pochválit. Velmi mile mě překvapili. Hráli disciplinovaně, velmi dobrou obranu podpořil výborným výkonem brankář Houdek. Potvrdili zvěsti, které je předcházeli. Po výměně trenéra šli výkonostně nahoru. Jak už jsem však řekl a to bych chtěl zdůraznit a hráčům za to poděkovat, bojovností jsme je přesto porazili." 
trenér Hvězdy Praha Jaroslav Horáček: "Ze začátku jsme hráli velmi dobrý hokej a nedali jsme soupeři na ledě prostor. Ačkoli po taktické stránce jsme utkání zvládli a tlak Nymburka ustáli, v závěru utkání nás poslal hlavní rozhodčí do tří a to rozhodlo."   
Branky: 33. Jágr (Volráb, Langhammer), 36. Langhammer (Jágr, Bartoníček), 37. Krejčík (Lipták, Turinský), 57. Kosejk (Skořepa) - 5. Ambroz, 9. Ambroz, 46. Vacek (Kouba)
Rozhodčí: Svoboda – Šilhán, Švejda
Vyloučení: 4:8
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 500
Třetiny: 0:2, 3:0, 1:1
Vývoj skóre: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Kremina – M. Zeman, Kosejk, Kos, Bartoníček, Krejčík, P. Zeman, Drtina – Dvořák, Sirotek, Lukeš – Volráb, Langhammer, Jágr – Lipták, Turinský, Skořepa

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace