NED Hockey Nymburk - HC Jablonec 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

30. 01. 2008

Ve 28. kole 2. hokejové ligy porazili doma nymburští hokejisté Jablonec.

Úvod zápasu vyšel domácím skvěle. Hned z první střely na Kysilkovu branku se totiž radovali z gólu. Kadeřábek si počkal na Nýčovu přihrávku a střelou po zemi otevřel skóre zápasu. Jenže to bylo ze strany Nymburka vše. Výborná obrana hostí toho moc domácím hokejistům nedovolovala. Naopak jabloneckým se v závěru třetiny podařilo vyrovnat, když Svoboda dorazil Měrtlovu ránu.
Ve druhé třetině se diváci gólu nedočkali a tak se do kabin šlo i podruhé za stavu 1:1.
O vítězi utkání se rozhodlo až v poslední třetině. V té měli navrch hosté, jenže Pabiška, Svoboda ani Šesták nedokázali své šance proměnit. Buď mířili vedle nymburské branky nebo je vychytal skvělými zákroky domácí brankářský fantom Jágr. Největší šanci hostí pak spálil Pabiška, který pět minut před koncem z mezikruží netrefil prázdnou branku. O výsledku zápasu tak rozhodla přesilovka Nymburka. Divíšek zbytečně fauloval jednoho z nymburských hráčů v útočném pásmu a domácí hokejisté tentokrát početní výhodou nepohrdli. Nýč našel před brankou volného Kadeřábka a ten svým druhým gólem v zápase rozhodl. Jablonec se ještě více než minutu před koncem pokusil o power play, ale výsledkem byl jen další gól Nymburka. Po třetí brance ve vlastní síti neudržel nervy na uzdě hostující Jankových, počínající bitku ale dokázali rozhodčí včas utnout.
Branky: 3. Kadeřábek (Nýč), 58. Kadeřábek (Nýč, Kříž), 60. Dvořák (Kříž) – 17. Svoboda (Měrtl)
Rozhodčí:
Vyloučení:
4:8, navíc Divíšek, Špak (oba J) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Kumstát, Zeman, Sem – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Dulovec, Turinský, Toma.

Petr Vrabec hodnotí utkání Nymburk – Jablonec:
Myslím si, že oproti zápasu v Sokolově, byla naše hra podstatně lepší. Hráli jsme mnohem více kombinačně. Jablonec byl velmi těžkým a nepříjemným soupeřem, protože velmi dobře bruslil a dorážel. Řekl bych, že za dobu mého působení u nymburského týmu, jsem se ještě s žádným takto agresivním mančaftem, který by nám nedal žádný prostor, nesetkal. Bylo vidět, že naši hráči, zejména obránci na to nebyli zvyklí. Trvala nám rozehrávka, ale přesto jsme měli štěstí. V závěru jsme byli houževnatí a bojovali jsme o každý kousek ledu. Nakonec se zúročilo i to, co trénujeme, tedy přesilové hry. Potvrdilo se to co říkám, že po přímé střele budeme v přesilovkách těžko dávat góly. V přesilovkách je potřeba trochu zablafovat, dát to vedle a z toho pak můžou góly padat. Jsem rád že se to v dnešním zápase podařilo.