NED Hockey Nymburk - HC Jablonec 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

08. 03. 2009

Ve zřejmě nejlepším zápase sezóny dokázali nymburští hokejisté porazit pátý Jablonec. Hokejová lahůdka. Tak by se dalo označit hokejové utkání mezi Nymburkem a Jabloncem. Zápas měl vynikající úroveň. Nechybělo nasazení, rychlost, důraz. Nymburk už vedl o tři branky hosté přesto dokázali vyrovnat. Na Nýčovu ránu už ale nedokázali odpovědět.

Nymburk se dlouho nemohl dostat do zápasu. Hned v úvodu se totiž musel dvakrát bránit v oslabení. Hosté sice ani jednu přesilovku nevyužili ovšem v 11. min. ujel Dvořákovi Stehno a střelou mezi Jágrovi betony poslal Jablonec do vedení. V 16. min. však napálil z mezikruží puk z první Toma a přesnou ranou k tyči vyrovnal. Chvilku na to zachránilo hostujícího brankáře po střele Martince břevno. Těsně před první sirénou pak jeli hosté ve čtyřech na jednoho beka ovšem Jágr Tomáše Kadeřábka vychytal.
Na začátku druhé třetiny prostřelil Hanouska Sirotek a domácí šli do jednobrankového vedení. Vyrovnat mohl hostující T. Kadeřábek, ovšem Jágr byl opět proti. Vzápětí hrál Nymburk téměř minutu a půl v pěti proti třem. Domácí se dostali do obrovského tlaku, Tomův pokus zastavilo břevno, ale střela Jana Kadeřábka už svůj cíl našla - 3:1. Nymburští pokračovali ve výborném výkonu a rychle přidali zásluhou Šimka čtvrtý gól. V závěru třetiny ale hosté využili přesilovku a zásluhou Bárty snížili na 4:2.
V úvodu poslední části hry přišli domácí o svůj náskok úplně. Jágr nedokázal pokrýt dvě střely přes vyrážečku a tak svítil na světelné tabuli ve 44. min. stav 4:4. Vyrovnané skóre ovšem vydrželo jen čtyři minuty. Sirotek našel perfektně najetého Nýče a ten ranou přímo do růžku nedal Hanouskovi šanci. Hosté se až do konce zápasu snažili o vyrovnání. Jágr dvakrát fantasticky čaroval s lapačkou, když vychytal nejprve Šulce a poté Tomáš Kadeřábka. Hosté zkusili i téměř dvouminutovou power play ovšem ani přes veliký tlak už vyrovnat nedokázali.
Branky: 16. Toma, 27. Sirotek (Sem, Nýč), 30. Kadeřábek J. (Nýč, Vondrlík), 33. Šimek (Šafář, Turinský), 48. Nýč (Sirotek, Vošmik) – 11. Stehno (Bárta), 38. Bárta (Stehno, Pavlů), 42. Bárta (Černý), 44. Šejnoha (Špak, Bříška)
Rozhodčí:
Vyloučení: 9:9, navíc Drak (J) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Diváků: 300
Třetiny: 1:1, 3:1, 1:2
Vývoj skóre: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4
Sestava Nymburka: Jágr – Vošmik, Kříž, Dvořák, Sem, Kaulfus, Šafář, Topič – Vondrlík, Nýč, Sirotek – Dulovec, Turinský, Šimek – Martinec, Krejčík L., Velechovský – Protivný J., Kadeřábek, Slaba – Toma

Trenér Nymburk Petr Vrabec po utkání:
Po dnešním zápase jsme samozřejmě spokojený. Urvali jsme tři body, což málokdo očekával. Výkon našeho mužstva se příchodem juniorů zvednul. Tito mladí naši hru hodně oživili, což už se ukázalo i v České Lípě a já doufám, že to ještě nějakou chvíli potrvá. Přišlo to akorát načas. Máme před sebou poslední kolo základní části a pak přichází na řadu play off. Na druhou stranu nejsem příliš spokojený s tím, jak jsme přišli o tříbrankový náskok. Myslím, že takový náskok už bychom si měli pohlídat a nedat soupeři zbytečně šanci vyrovnat na 4:4. O vítězství jsme se pak museli rvát až do posledních minut. V každém případě si myslím, že kluci zápas perfektně odmakali a odvedli velký kus práce, což bylo nakonec vidět i na spokojenosti všech hráčů. Utkání se muselo líbit i divákům, protože to byl opravdu pěkný a dramatický hokej.