NED Hockey Nymburk - HC Jindřichův Hradec 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

08. 01. 2003

Ve 26. kole 2. hokejové ligy přivítal Nymburk na domácím ledě aktuálně druhý tým tabulky Jindřichův Hradec. Domácí nastoupili do utkání bez elitní boleslavské řady, zato s novými tvářemi. V nymburském dresu se představili dva juniorští hráči Kadeřábek a Šimek. Ovšem ani oni a ani časté míchání se sestavou na hosty nestačilo.

V první třetině se na ledě dlouho nedělo nic zajímavého až v přesilovce vybruslil zpoza brány jindřichohradecký Ištvánek a překvapil domácí gólmana Kreminu. Ten do první přestávky musel lovit puk ze své síťky ještě jednou. Kosejk totiž svoji chybnou rozehrávkou nahrál puk přímo na hůl Girouda, a ten mířil přesně k tyči.
Také ve druhé třetině se domácí trápili. Nejdříve za sebou nechala obrana volného Ištvánika, toho stačil ale ještě Kremina vychytat. Vzápětí ovšem upadl před brankou P. Zeman a chvilka volného prostoru Lálovi stačila - 0:3. Naděje na zvrat se naskytla domácím ve 26. min. V oslabení se dalšího faulu dopustil hostující Skokan a Nymburk měl možnost hrát téměř dvě minuty proti třem. Hostující hráči ovšem v pravý okamžik reklamovali nedovolenou výstroj nymburského Havlíka (hrál bez ochranného plexiskla na helmě) a tak z dvojnásobné přesily sešlo. Až v závěru druhé třetiny si domácí připravili dvě možnosti ke vstřelení gólu. Nejprve fantasticky zneškodnil gólman Kučera příležitost Černému a krátce poté mířil Kollman z mezikruží bombou vedle.
Domácí se dočkali gólu až v závěrečné dvacetiminutovce kdy Toma zpoza branky našel volného Dvořáka a ten poprvé rozradostnil domácí příznivce. To bylo ovšem vše. Skóre se už ani po několika dobrých příležitostech domácích nezměnilo.
Branky: 49. Dvořák (Toma, M. Zeman) - 11. Ištvánik (Kupec), 19. Giroud, 23. Lála (Řehoř)