1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Klášterec 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0)

05. 03. 2008

Nymburk ve čtvrtém zápase nedokázal vyhrát a série se tak stěhuje zpět do Klášterce. O osudu utkání rozhodl neregulérní gól, který padl až po odpískání.

Nymburk nezačal utkání dobře. Žádný úvodní tlak se nekonal, hráči hráli hodně zakřiknutě. Toho využili hosté a už v 7. min. šli do vedení, když Jágrovi prošla pod betonem střela Ziky. Další šanci hostí pak v oslabení nevyužil Novák, který sám před Jágrem nedokázal zpracovat puk. Nymburk zahrozil až v závěru třetiny, kdy Turinský mířil v dobré pozici jen do vnější sítě.
Do druhé třetiny vstoupil Nymburk mnohem aktivněji a ve 26. se radoval z vyrovnání. Martinec našel v brankovišti volný puk a lehce jej usměrnil do sítě. Velkou šanci na zvrat v utkání pak domácí promrhali v závěru třetiny, kdy nevyužili téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku.
V závěrečné dvacetiminutovce se obě mužstva soustředila na obranu, do útoku se ani jeden tým nehrnul a tak se už do konce základní hrací doby skóre nezměnilo.
O tom co se stalo v prodloužení se bude ještě dlouho diskutovat. Ve 2. min. nastavení vypálil na Jágrovu branku Vrtek. Puk se odrazil od brankové konstrukce a brankáře těsně před čáru, kde zůstal ležet než jej Jágr zakryl rukou. Hlavní rozhodčí Hrubý zapískal přičemž těsně po zapískání dorazil puk zpod Jágrovi ruky za brankovou čáru Babka. Hlavní rozhodčí branku uznal, což vyvolalo obrovské protesty mezi nymburskými hráči a diváky. Rozhodčí musel opustit ledovou plochu za asistence pořadatelů, na výsledku se ale už nic nezměnilo.
Branky: 26. Martinec (Šimek, Fišer) – 7. Zika (Řezníček), 62. Babka (Vrtek)
Rozhodčí: Hrubý
Vyloučení: 6:8, navíc Panocha, Višňák (oba K) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 450
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Zeman, Sem, Kos, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec – Dulovec     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace