1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Klášterec 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0)

06. 10. 2004

Ve fantastické atmosféře, kterou vytvořili domácí fanoušci, zůstal Nymburk i po sedmém kole stále poražen. Vývoj utkání hrubě ovlivnil svým katastrofálním výkonem hlavní rozhodčí Hrubý. Ten absolutně nestačil tempu hry a svými hrubě nepřesnými výroky zcela znehodnotil zápas. Od poloviny zápasu neměl jeho výkon se soudcováním nic společného. Jakékoliv vyloučení okamžitě kompenzoval na druhé straně a výsledkem tak bylo celkem 18 dvouminutových trestů od poloviny zápasu. Vrcholem jeho výkonu bylo, když v 55. min. signalizoval výhodu. Nymburští měli puk na hokejce, brankář Kremina opustil branku ovšem hlavní rozhodčí po odpískání poslal k údivu všech na trestnou lavici nymburského Kosejka.

V sedmém kole druhé národní hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě Klášterec nad Ohří.
NED Hockey Nymburk – Klášterec 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0)
Ve fantastické atmosféře, kterou vytvořili domácí fanoušci, zůstal Nymburk po sedmém kole stále neporažen.
Vývoj utkání hrubě ovlivnil svým katastrofálním výkonem hlavní rozhodčí Hrubý. Ten absolutně nestačil tempu hry a svými hrubě nepřesnými výroky zcela znehodnotil zápas. Od poloviny zápasu neměl jeho výkon se soudcováním nic společného. Jakékoliv vyloučení okamžitě kompenzoval na druhé straně a výsledkem tak bylo celkem 18 dvouminutových trestů od poloviny zápasu. Vrcholem jeho výkonu bylo, když v 55. min. signalizoval výhodu. Nymburští měli puk na hokejce, brankář Kremina opustil branku ovšem hlavní rozhodčí po odpískání poslal k údivu všech na trestnou lavici nymburského Kosejka.
Nymburk přehrával hosty od úvodní do poslední minuty. Hosté jen bránili a spoléhali na rychlé brejky. Ty však domácí obránci v zárodku likvidovali a tak se hrálo prakticky celý zápas jen na jednu branku. 
Hostům vyšel jediný rychlý protiútok. Ve 31. min. ujel Práchenský, jehož pokus Kremina ještě kryl, ovšem na dorážku Kotrouše už byl krátký. Nymburským se podařilo vyrovnat za necelé tři minuty, když Volráb nenápadnou střelou z úhlu překvapil Polcara v brance hostí. Další šance Dvořáka, který mířil zblízka vysoko nad a Skořepy, který nedal samostatný nájezd však zůstaly nevyužity a tak byl stav i po čtyřiceti minutách vyrovnaný. 
Poslední dvacetiminutovka se prakticky nehrála za plného počtu hráčů na ledě, ovšem ani jedno mužstvo nedokázalo přesilovek využít. Rozhodčí vylučoval na obou stranách jako o závod. To, že nymburského Sirotka přetáhl během hry hokejkou přes záda klášterecký kustod však neviděl. Nejblíže gólu měli nakonec hosté, ovšem Kremina skvělým zákrokem udržel vyrovnaný stav. Po bitce Jágra s Veselým, ve které domácí hokejista knokautoval hostujícího hráče, měli domácí minutovou přesilovku pět na tři. Tu však nevyužili a tak utkání skončilo v řádné hrací době remízou.
V prodloužení se rozhodlo už po 23 vteřinách. Sirotek zabojoval, zpoza branky poslal pas na Kosejka a ten ranou z mezikruží odstartoval výbuch radosti na stadionu.
Trenér Klášterce Petr Mikeš: „Po tom, jak se vyvíjelo utkání jsme s bodem jsme spokojeni. Utkání nezvládl hlavní rozhodčí Hrubý. Pískal co faulem nebylo, naopak co faul byl, to nepískal. Chtěl bych vyzdvihnout výkony obou brankářů. V utkání zachytali perfektně".
Branky: 34. Volráb (Skořepa), 61. Kosejk (Sirotek, Lukeš) – 31. Kotrouš (Práchenský, Janouch)
Rozhodčí: Hrubý – Šilhán, Švejda
Vyloučení: 10:12, navíc Semecký 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 450
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 2:1
Sestava Nymburka: Kremina – Kosejk, M. Zeman, Kos, Bartoníček, Krejčík, P. Zeman – Langer, Sirotek, Lukeš – Volráb, Langhammer, Skořepa – Jágr, Dvořák, Toma - Turinský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace