1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Klášterec 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

15. 02. 2009

V dalším zápase druhé ligy prohrál Nymburk doma s Kláštercem. Nymburku se proti Klášterci v letošní sezóně nedaří. Po prohře venku neuspěl ani v utkání hraném v domácím prostředí. Klášterec nastoupil do utkání posílen hned o sedm hráčů prvoligové Kadaně. Utkání bylo hodně vyrovnané, v poslední části hry však hosté dvěma brankami Stehlíka rozhodli o svém vítězství.

Nymburk vstoupil do utkání skvěle a už v první minutě zachránila hostujícího brankáře Damaška po Dvořákově střele tyč. V 6. min. hostující gólman poprvé kapituloval, když ho ze samostatného nájezdu překonal Škaloud. Hosté pak měli dvakrát za sebou možnost hrát minutu a půl v pěti proti třem a po první promrhané početní výhodě, už tou druhou nepohrdli. Řezníček po střele do růžku vyrovnal na 1:1. Pak si zkusil i Nymburk téměř minutu hru 5 na 3, ale neuspěl.   
Dalšího gólu se tak diváci dočkali až ve 31. min. Domácí nejprve v přesilovce zamkli hosty v obranném pásmu, ovšem nájezd Nýče a teč Dvořáka mířily mimo. Krátce po skončení přesilovky však zamířil od modré přesně Sem a Nymburk vedl 2:1. Domácím zatrnulo až těsně před druhou sirénou, kdy Spitzerova bomba od modré těsně minula Jágrovu branku.
Vyrovnat se hostům podařilo až v poslední části hry. Stehlík zůstal osamocen mezi kruhy a střelou k tyči podruhé překonal Jágra. Za vyrovnaného stavu dominovaly obrany, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Až 57. min. rozhodla. Nejprve hostující Pražák nedal samostatný nájezd, po něm z protiútoku orazítkoval Šimek tyč Damaškovi branky. A z následného protiútoku hosté rozhodli. Po chybě v obranném pásmu zůstal zcela sám před prázdnou brankou Stehlík, pro kterého již nebylo problémem trefit odkrytou branku.
Branky: 6. Škaloud (Švácha), 31. Sem (Turinský, Šimek) – 12. Řezníček (Spitzer), 44. Stehlík (Ton, Pražák), 57. Stehlík (Ton, Pražák)
Rozhodčí: Úlehla
Vyloučení: 7:8
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3
Sestava Nymburka: Jágr – Vlach, Kříž, Kaulfus, Sem, Švácha, Topič – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Dulovec     
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace