1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – HC Klášterec 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

28. 10. 2014

Oslava 96. výročí vzniku Československa nymburským hokejistům nevyšla. Na domácím ledě předvedli sváteční výkon a podlehli týmu Klášterce, který se radoval teprve ze třetí letošní výhry.

Po úvodní bezbrankové třetině se diváci dočkali prvního gólu až ve 28. min, když Bičiště našel mezi kruhy volného Šimka a ten střelou mezi Kaššákovy betony otevřel skóre zápasu. Za chvilku se ale radovali i hosté. Dvořákovi utekl ve vlastním obranném pásmu puk a Mála jej vleže dokázal dopravit za Brázdilova záda. Krátce nato objel s pukem celou útočnou třetinu Vlastník a hosté vedli. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, jenže Brzák si nevšimnul že v nájezdu na Kaššáka nejede sám a místo přihrávky na Bičištěho zakončoval nepřesně sám.
Hned v úvodu závěrečné třetiny propadnul na útočné modré Herna a Freiberg zakončil nájezd dva na jednoho přesnou střelou do růžku. Nymburku se podařilo po pěkné a rychlé souhře Stehlíka a Krále a zakončujícího Eise snížit, ale to bylo vše. Domácí se sice snažili, přidali na důrazu a rychlosti, ale už bylo pozdě. Hosté navíc svůj náskok v 48. min. ještě navýšili, poté co Hrdlička mířil stejně jako předtím Freiberg přesně do růžku. Poté následovali tři vyloučení hostů, ale ani v minutové dvojnásobné početní převaze se skóre neměnilo. Zvláště Kulichova příležitost volala po gólu, ale nymburský obránce v tutové pozici mířil vedle tyče. Minutu před koncem odvolali domácí gólmana, risk ale nevyšel. Klášterecký Štrach zamířil přesně do prázdné branky a hosté mohli začít slavit.
Branky: 28. Šimek (Bičiště), 44. Eis (Král, Stehlík) – 33. Mála, 34. Vlastník (Freiberg), 42. Freiberg, 48. Hrdlička (Mála), 60. Štrach (Vlastník)
Rozhodčí: Horinek – Špringl, Špringl
Vyloučení: 5:8
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 210
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5
Sestava Nymburka: Brázdil – Uhlík, Kříž, Kulich, Kuzďas, Rittig, Pokorný, Cicvárek, Herna – Pilař, Král, Stehlík – Brzák, Bičiště, Šimek – Dulovec, Kadlec, Eis – Dvořák

Foto: Vlastimil Čech

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace